Astăzi, în cadrul primei etape intermediare din retur, FC Unirea Tășnad a fost învinsă de Unirea Dej cu scorul de 2-1 și rămâne fără victorie în fața propriilor suporteri în acest an…

Din păcate, la fel ca în celelalte trei meciuri disputate pe propriul teren, tășnădenii au pierdut și jocul de azi pe finalul meciului, oaspeții marcând golul victoriei în primul minut de prelungiri.

După o primă repriză fără goluri, oaspeții au deschis scorul în minutul 65, prin Andrei Pop, tășnădenii au reușit egalarea cu cinci minute înainte de finalul jocului, prin Raul Silaghi, iar în primul minut de prelungiri, Florin Blaj a marcat golul victoriei pentru Dej și oaspeții au plecat cu toate punctele de la Tășnad.

În jocul tur, Unirea Dej s-a impus tot pe final de meci cu scorul de 3-2, golurile tășnădenior fiind marcate de raul Stanciu și David Vincze.

În urma rezultatelor înregistrate în prima etapă intermediară a returului, FC Unirea Tășnad a coborât până pe locul 12 în clasamentul Seriei 5.

Tășnădenii vor încheia săptămâna cu o deplasare lungă, vineri, de la oara 17:00, echipa pregătită de Cristi Popa urmând să joace pe terenul celor de la Odorheiu Secuiesc (locul 13).

Liga 3 | Seria 5 | Etapa 22 | FC Unirea Tăşnad 1 – 2 FC Unirea Dej (0-0)
Marcatori: Raul Silaghi (min. 86) / Andrei Pop (min. 65), Florin Blaj (min. 90+1);
Stadion: Unirea (Tăşnad – Satu Mare);
Arbitru: Domsa Mihai (Aiud – Alba);
Asistenți: Botaș Alin Marian (Timişoara) și Sandu Patrik-Stefan (Timişoara);
Observatori: Mocanu Silviu (Arad) și Kemenes Emil (Baia Mare);
FC Unirea Tăşnad: Anişoreac – L. Vincze (Cătuna, min. 81), Bălău, Varga, Palinceac, Cubaş (Talpoş, min. 86), Parnău (C. Pop, min. 59), Cocian (Virag, min. 72), D. Vincze, Szekely, R. Silaghi;
Antrenori: Cristi Popa şi Ovidiu Suciu.