Advertising
Atac cu drone asupra celei mai mari baze americane din Orientul Mijlociu

Atac cu drone asupra celei mai mari baze americane din Orientul Mijlociu
Scris deRealitatea de Satu Mare
Publicat6 mar. 2026, 08:23
Sursărealitatea.net
Cea mai mare bază militară americană din Orientul Mijlociu a fost vizată de un atac cu drone, în timp ce tensiunile din regiune continuă să crească. Autoritățile din Qatar au evacuat temporar locuitorii din apropierea ambasadei SUA din Doha, iar ambasada americană din Kuweit a fost evacuată după atacuri cu rachete atribuite Iranului în noaptea de joi spre vineri.
Citește și
- 18:04Negocieri la nivel înalt: SUA și Iranul ar putea semna un acord preliminar în următoarele ore
- 18:00Eugen Tomac și-a publicat programul de guvernare. Care este prioritatea ZERO a cabinetului său
- 16:53Ucraina intensifică atacurile asupra infrastructurii energetice ruse
- 16:50George Simion, alături de români la târgul de la Negreni: „E nevoie de speranță în România!”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Satu Mare și pe Google News

























