Vineri, în cadrul etapei a XVII-a din Seria 5 a Ligii a III-a, echipa pregătită de Cristi Popa a pierdut cu scorul de 2-0 meciul disputat pe terenul din baza “Clujana” în compania celor de la Sănătatea Cluj.

Prima deplasare a tășnădenilor din acest an a fost bună doar pe jumătate, echipa pregătită de Cristi Popa a făcut un joc bun în prima repriză, însă pe parcursul reprizei secunde, echipa gazdă a forțat și a reușit să câștige prin golurile marcate de Cătălin Creţ (min. 59) și Dan Matei (min. 69). În meciul tur, cele două echipe au terminat la egalitate, 2-2, meciul de la Tășnad.

Etapa următoare, sâmbătă, 16 martie, Unirea Tășnad va primi vizita vecinei de clasament, Sticla Arieşul Turda.

Liga 3 | Seria 5 | Etapa 17 | Sănătatea Cluj 2 – 0 FC Unirea Tăşnad (0-0
Marcatori: Cătălin Creţ (min. 59), Dan Matei (min. 69);
Arbitri: Mihai Ioan Iulian (Râmnicu Vâlcea), Schiopet Claudiu (Braşov), Osmache Claudiu (Braşov);
Observatori: Marchis Traian (Baia Mare) și China Cristian (Baia Mare);
Sănătatea Cluj: Lăzăreanu (cpt.) – Porumb, Matei, Rada, Paul, Ţârlea, Ciupe, Chelariu, Creţ, Roman, Lupu;
Rezerve: Grămadă – Bucur, Gaşpar, Tilincă, Paşca, Duca, Szolosi;
Antrenori: Dan Matei și Csaba Kis;
FC Unirea Tăşnad: Anişoreac – L. Vincze, Bălău (cpt.), Varga, Palinceac, R. Silaghi, Cubaş, Parnău, Cocian, Szekely, Talpoş;
Rezerve: Kerezsi – D. Vincze, Puşcaşu, Suciu, Cătuna, C. Pop, Ziman;
Antrenori: Cristian Popa și Ovidiu Suciu;
Rezultate Liga 3, Seria5, etapa 17:
Vineri, 8 martie:
AFC Odorheiu Secuiesc 0 – 1 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc (0-0)
Unirea Dej 5 – 0 CS Iernut (1-0)
ACS Unu Fotbal Gloria 3 – 0 ACS Fotbal Comuna Recea (1-0)
MSE Târgu Mureş 0 – 4 Gaz Metan Mediaş II (0-1)
Sticla Arieşul Turda 1 – 1 AFC Hărman (1-1)
Sănătatea Cluj 2 – 0 FC Unirea Tăşnad (0-0)
Avântul Reghin 0 – 1 Olimpic Cetate Râşnov (0-1)
Sâmbătă, 9 martie:
Minaur Baia Mare – CFR Cluj II (ora 15:00)

Clasament Liga 3, Seria 5:
1. ACS Fotbal Comuna Recea 40 puncte
2. AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 37 puncte
3. Minaur Baia Mare 35 puncte