Baschet | CSM Satu Mare a câștigat amicalul cu DVTK Miskolc

Baschetbalistele de la CSM Satu Mare au câștigat meciul de pregătire disputat în această seară în compania jucătoarelor din prima ligă maghiară, DVTK Miskolc, cu scorul de 73-72.

Meciul s-a disputat în Sala LPS Ecaterina Both din Satu Mare și a fost decis în prima parte a jocului, sătmărencele câștigând primele două sferturi 28-25, respectiv 18-14, în timp ce oaspetele din Ungaria și-au adjudecat sferturile 3 și 4 (13-16, 16-17).

CSM Satu Mare va disputa primele meciuri oficiale din sezonul 2018/2019 săptămâna viitoare, în primul tur al Cupei României, contra echipei CS Rapid Bucuresti.

CSM Satu Mare 73 – 72 Aluinvent DVTK (28-25, 16-14, 13-16, 16-17)
Sala: Ecateria Both Satu Mare;
Arbitri: Andras Mate Stretea, Octavian Goina (ambii Oradea) și Narcis Dan (Satu Mare);
CSM Satu Mare: Mandache 20 puncte, Baltic 14 puncte, Lloyd 14 puncte, Tavić 11 puncte, Denson 10 puncte, Lazăr 4 puncte, Olah, Uiuiu, Kadar, Moldoveanu, Huțanu, Pop, Pane;
Antrenor: Marius Dobă;
DVTK Miskolc: Mokango 14 puncte, Kányási 14 puncte, Skorić 14 puncte, Šulčiūtė 9 puncte, Medgyessy 8 puncte, Kiss 6 puncte, Katona 5 puncte, Szabó 2 puncte, Zele, Frindt, Eperjesi;
Antrenor: Cziczás László.

CSM Satu Mare pornește în noul sezon cu următorul lot de jucătoare: Andra Mandache, Andrea Olah, Alexandra Uiuiu, Andreea Lazăr, Brittany Denson, Kristina Baltic, Anamaria Kadar, Diana Moldoveanu, Andreea Huțanu (Sepsi), Matea Tavic (Arad), Adina Pop și Dlesha Lloyd (Timișoara) și Promise Amukamara (Alexandria).

Articolul precedentLiga 3 | Victorie pentru Unirea Tășnad în deplasare la Gloria Bistrița
Articolul următorOferte pentru șomeri. Bursa locurilor de muncă, la Negrești-Oaș