Sport· 1 min citire

Moment dramatic la Galați: tatăl fotbalistului Dragoș Huiban a murit la scurt timp după partida Oțelul-Metaloglobus

2 mai 2026, 23:25
Actualizat: 2 mai 2026, 23:25
Doliu

Doliu

Articol scris de Realitatea de Satu Mare
Sursă: realitatea.net

Tatăl fotbalistului Dragoș Huiban, jucător la Metaloglobus, a murit sâmbătă în parcarea stadionului din Galați, la finalul meciului cu Oțelul, scor 2-2, au anunțat cele două cluburi.

Fotbalistul echipei Metaloglobus, Dragoş Huiban, este în doliu după ce tatăl său a murit sâmbătă la finalul meciului din deplasare cu Oţelul, scor 2-2, în parcarea stadionului.

“SC Oţelul Galaţi este alături de jucătorul Dragoş Huiban (Metaloglobus) al cărui tată a decedat pe stadionul nostru la finalul partidei de astăzi. Viaţa e mai presus de orice. Chiar şi decât fotbalul care uneori ne face să suferim. Condoleanţe familiei Huiban!”, a transmis clubul Oţelul pe Facebook.

“Clubul Metaloglobus este alături de Dragoş Huiban şi de familia atacantului nostru, după trecerea în nefiinţă a tatălui său. Transmitem condoleanţele noastre sincere familiei îndurerate”, este mesajul clubului Metaloglobus.

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Satu Mare și pe Google News

Mai multe știri din Sport