Șapte șoferi, lăsați fără permise pe șoselele din Satu mare! Polițiștii au aplicat și circa 100 de amenzi

Șapte șoferi, lăsați fără permise pe șoselele din Satu mare! Polițiștii au aplicat și circa 100 de amenzi
Polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Satu Mare au desfășurat la data de 07 septembrie, activități de
Polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Satu Mare au desfășurat la data de 07 septembrie, activități de menținere a unui climat de siguranță rutieră, fiind prezenți pe principalele artere rutiere din județ, ocazie cu care au aplicat aproximativ 100 de sancțiuni contravenționale.
Astfel, pe lângă activitățile de control desfășurate în contextul stării de alertă, polițiștii rutieri din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Satu Mare au desfășurat activități de supraveghere, fluidizare și control al traficului rutier pe raza județului, ocazie cu care au aplicat aproximativ 100 de sancțiuni contravenționale, în valoare de aproximativ 26.000 de lei.
De asemenea, polițiștii au aplicat măsura complementară de suspendare a dreptului de a conduce, în cazul a 7 conducători auto și au ridicat un certificat de înmatriculare.
Sursa: Realitatea de Satu Mare
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:00 - Noaptea Muzeelor 2026 - ce muzee poți vizita gratuit în București și în țară
- 18:17 - Pensiile din iunie vor veni cu întârzire din cauza sărbătorilor legale
- 17:46 - La 102 ani merge la serviciu, învață olărit și scrie poezii. Povestea bărbatului pe care internetul l-a numit „cel mai fericit om din lume”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Satu Mare și pe Google News














