Opt șoferi, lăsați fără permise de polițiștii sătmăreni! Au fost aplicate și amenzi

Opt șoferi, lăsați fără permise de polițiștii sătmăreni! Au fost aplicate și amenzi
Peste 150 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate de polițiștii sătmăreni
Peste 150 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate de polițiștii sătmăreni, prezenți joi pe șoselele din județ. Totodată, oamenii legii au suspendat 8 permise de conducere.
Polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Satu Mare au desfășurat, ieri, 24 februarie, activități de menținere a unui climat de siguranță rutieră, fiind prezenți pe principalele artere rutiere din județ, ocazie cu care au aplicat peste 150 de sancțiuni contravenționale.
Astfel, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Satu Mare care au acționat zilnic pentru prevenirea faptelor antisociale și pentru efectuarea unor activități de supraveghere, fluidizare și control al traficului rutier pe raza județului, au aplicat peste 150 de sancțiuni contravenționale, în valoare de aproximativ 43.000 de lei.
De asemenea, polițiștii au aplicat măsura complementară de suspendare a dreptului de a conduce în cazul a 8 conducători auto.
Sursa: Realitatea de Satu Mare
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:00 - Noaptea Muzeelor 2026 - ce muzee poți vizita gratuit în București și în țară
- 18:17 - Pensiile din iunie vor veni cu întârzire din cauza sărbătorilor legale
- 17:46 - La 102 ani merge la serviciu, învață olărit și scrie poezii. Povestea bărbatului pe care internetul l-a numit „cel mai fericit om din lume”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Satu Mare și pe Google News














