Advertising
George Simion: „Îl aștept pe Veștea la sediul partidului să discutăm ce vrea să facă pentru țară”

George Simion
Scris de Realitatea de Satu Mare Publicat: 22 iun. 2026, 15:41
„Premierul desmenat, Adrian Veștea trebuie să discute cu noi”, a declarat George Simion. Liderul suveraniștilor a transmis că acesta este așteptat la ora 20.00 la sediul partidului AUR pentru a discuta scoterea României din criza politică în care se află.
Citește și
- 17:37Negocieri la Cotroceni. Ce variante ar putea alege președintele Nicușor Dan pentru noul guvern
- 16:52Victor Ponta, propus din nou pentru funcția de premier de către alianța „Uniți pentru România”
- 16:19Călin Georgescu intervine în ziua consultărilor cruciale. ”Un guvern depărtat de voia lui Dumnezeu va cădea oricum”
- 15:28PNL pune condiții pentru votarea guvernului PSD. Decizia se va lua în ședința liberalilor - SURSE
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Satu Mare și pe Google News


























