MUNCITORI SURPRINȘI DE UN MAL DE PĂMÂNT

MUNCITORI SURPRINȘI DE UN MAL DE PĂMÂNT
Cei doi efectuau lucrări la rețeaua de apă și canalizare
Pompierii au intervenit, miercuri, pentru salvarea a doi bărbaţi care efectuau lucrări la o reţea de apă şi canalizare în localitatea Cămârzana, surprinși de un mal de pământ, transmite Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Someş Satu Mare.
„La sosirea echipajelor profesioniste la locul evenimentului, una dintre persoane era extrasă, iar pentru cea de-a doua, pompierii militari au asigurat zona şi, cu ajutorul echipamentului specific, au acţionat pentru extragerea acesteia.
Cei doi bărbaţi, de aproximativ 20, respectiv 27 ani, au fost predaţi conştienţi şi cooperanţi echipajelor medicale prezente. În urma evaluării la faţa locului, echipajul de terapie intensivă mobilă a transportat victimele la spital pentru acordarea îngrijirilor medicale de specialitate”, a transmis ISU.
Totodată, a mai fost transportat la spital cu atac de panică şi unul dintre colegii victimelor care a intervenit până la sosirea pompierilor. Zona a rămas balizată până la consolidarea lucrării, menționează Agerpres.
Sursa: Realitatea de Satu Mare
Citește și:
- 17:35 - Mită pentru permis: cât a oferit un șofer prins băut la volan ca să scape de sancțiune
- 16:39 - Ministerul Afacerilor Externe al României: peste 3.000 de români cer repatrierea. Aproximativ 16.000 sunt monitorizați în zonă
- 16:00 - Donald Trump respinge negocierile cu Iran: „Este prea târziu”. Bombardamentele continuă
- 15:39 - Anunț șoc al armatei SUA: marina din Iran nu mai are nicio navă în Golful Oman
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Satu Mare și pe Google News










