Mircea Dinescu își lanseză la Satu Mare ”Colierul din bomboane de colivă”
11 apr. 2019, 14:29
Actualizat: 11 apr. 2019, 14:29

mircea-dinescu-lansare-carte
Articol scris de Scris de Paduraru Valentin
După o îndelungată absență de pe scena literară (ultima lui carte de poezie a apărut în 2010, iar penultima în 1996), Mircea Dinescu revine cu acest nou volum.
În organizarea Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Satu Mare, cu sprijinul Consiliului Județean Satu Mare, în parteneriat cu Asociația Scriitorilor de Nord Vest și Cenclul Cronograf, marți 16 aprilie 2019, la ora 17:00, la restaurantul ”Dana II”, Piața Libertății 2 (din Centrul Vechi) va avea loc lansarea cărții ”Colierul din bomboane de colivă” aparținând celebrului poet, Mircea Dinescu.
Cititorii care vor participa la întâlnirea cu marele poet vor avea parte cu siguranță, de un adevărat spectacol, în care maestrul va vorbi despre poezie, gastronomie și starea actuală a acestora, în stilul său inconfundabil.

Citește și:
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Satu Mare și pe Google News










