Advertising
Amenzi de peste 40.000 de lei aplicate de poliţişti în ultimele 24 de ore
5 iul. 2018, 15:10

politia_rutiera
Articol scris de Scris de Paduraru Valentin
În ultimele 24 de ore, pe raza întregului județ, polițiștii sătmăreni au aplicat ieri 165 de sancțiuni contravenționale, în valoare totală de aproximativ 40.000 de lei.De asemenea, polițiștii rutieri au dispus măsura complementară de suspendare a dreptului de a conduce autovehicule pe drumurile publice, pentru patru conducători auto. Dintre aceștia, un conducător auto, de 72 de ani, din județul Maramureș, care a depășit viteza maximă legală admisă, circulând cu viteza de 127 km/h. Polițiștii au identificat în trafic, la volanul autoturismului și un bărbat, de 48 de ani, din Satu Mare, care a efectuat manevra de depășire neregulamentară, în zona de acțiune a indicatorului ”Depășirea interzisă”. Un conducător auto, de 49 de ani, din județul Bihor a efectuat o depășire neregulamentară, încălcând marcajul longitudinal continuu.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 18:57 - Cristi Borcea, dezvăluiri incredibile despre intoxicația cu mercur: „Medicii din SUA au rămas șocați”
- 11:39 - Șefa ICCJ, Lia Savonea, acuză un atac "toxic" asupra Justiției, cu scopul de a o controla - VIDEO
- 11:34 - Bolojan, Oana Gheorghiu și mai mulți membri ai Guvernului, auditați de procurorii DNA pentru trafic de influență
Urmărește știrile Realitatea de Satu Mare și pe Google News












