Sâmbătă și duminică sunt programate meciurile etapei a treia din seriile A și B, respectiv etapa a patra din Seria C a ligii a patra, dar și etapa a doua din liga a cincea sătmăreană.

Program Liga 4, Seria A (Zona Tur-Talna), etapa 3:
Sâmbătă, 7 septembrie (ora16:00/18:00):
Talna Oraşu Nou – Venus Dumbrava
Arbitru: Bogdan Răzvan, Bauer Iosif, Bauer Adalbert:
Observator: Rus Gavril;
Energia Negreşti – AS Livada
Arbitru: Rebegea Ciprian, Pop Emanuel, Bathory Ştefan;
Observator: Hriţiu Ciprian;
Turul Micula – Voinţa Lazuri
Arbitru: Simon Elek, Estan Alex, Denis Gherman;
Observator: Turtureanu Ioan
Duminică, 8 septembrie: 
Olimpia MCMXXI Satu Mare – Voinţa Turţ (ora 15:00/17:00)
Arbitru: Matei Claudiu, Zsigrai Cătălin, Raţ Sebastian jr.;
Observator: Vigu Iosif;
Sportul Botiz – Victoria Apa (ora16:00/18:00)
Arbitru: Bărbuş Stejerel, Ghencean Ionuţ, Sas Bogdan;
Observator: Iuhas Ioan;
Speranţa Halmeu – Dacia Medieşu Aurit (ora16:00/18:00)
Arbitru: Bogdan Răzvan, Orha Dan, Miclăuş Răzvan;
Observator: Halici Eugen;

Program Liga 4, Seria B (Zona Someş), etapa 3:
Sâmbătă, 7 septembrie (ora16:00/18:00):
Someşul Oar – FC Unirea Tăşnad
Arbitru: Rad Bogdan, Miron Ciprian, Reday Arpad;
Observator: Torok Zoltan;
Duminică, 8 septembrie (ora16:00/18:00):
Unirea Păuleşti – Cetate Ardud 800
Arbitri: Bathory Ştefan, Lukacs Levente, Nagy Szabolcs;
Observator: Năstruţ Liviu;
Duminică, 8 septembrie, 
Viitorul Vetiş – Voinţa Babţa (teren Babţa, ora 15:00/17:00)
Arbitri: Mihai Marius, Iuhasz Tibor, Gherasim Florin;
Observator: Gherasim Alexandru;
Duminică, 8 septembrie (ora 16:00/18:00):
Voinţa Doba – Ştiinţa Beltiug
Arbitri: Chiorean George, Botoş Roland, Szakacs Zsolt;
Observator: Mândreanu Remus;
Recolta Dorolţ – Crasna Moftinu Mic
Arbitri: Ovidiu Mazilu, Şovre Octavian, Corb Alexandru;
Observator: Cseh Sandor;
Luceafărul Decebal – Someşul Odoreu (nu se dispută)

Program Liga 4, Seria C (Zona Crasna), etapa 4:
Sâmbătă, 7 septembrie, (ora 14:00/16:00):
Recolta Sanislău – CSM Satu Mare 
Arbitri: Pop Lucian, Botoş Roland, Marian Beniamin;
Observator: Kegyes Tibor;
Sâmbătă, 7 septembrie (ora 16:00/18:00):
Fortuna Căpleni – CSM Victoria Carei
Arbitri: Kovacs Szabolcs, Sălăgean Norbert, Moisa Florin;
Observator: Pataki Zoltan;
Duminică, 8 septembrie (ora 16:00/18:00):
Schwaben Kalmandi Cămin – Unirea Pişcolt
Arbitri: Brigadă Bihor;
Observator: Dumitraş Gheorghe;
AS Ghenci – Stăruinţa Berveni
Arbitri: Pop Lucian, Kopriva Zsolt, Chiorean Raul;
Observator: Morar Nicolae;
Victoria Tiream – Viitorul Lucăceni
Arbitri: Neichi Sergiu, Bonţidean Daniel, Sician Gabriel;
Observator: Năstruţ Liviu;
Real Andrid – AS Căpleni
Arbitri: Kovacs Szabolcs, Sălăgean Norbert, Moisa Florin;
Observator: Rozs Zoltan;
Frohlich Foieni – Schamagosch Ciumeşti (amânat)

Program Liga 5, Seria A, etapa 2:
Duminică, 8 septembrie:
Termala Dindeşti – Gloria Moftinu Mare (ora 15:00)
Arbitri: Popescu Tudor, Trella Zoran, Jennifer Damian;
Observator: Dorca Marcel;
Kneho Urziceni – Olimpia Căuaş (ora 18:00)
Arbitri: Kopriva Tamas, Biro Eniko, Turoczi Sergiu;
Observator: Niţă Gheorghe;
Dacia Supur – Platanul Marna (teren Marna, ora 18:00)
Arbitri: Popescu Tudor, Trella Zoran, Jennifer Damian;
Observator: Dorca Marcel;
Vulturii Santău – Olimpia Domăneşti (amânat)

Program Liga 5, Seria B, etapa 2:
Duminică, 8 septembrie:
Egri Sasok Agriş – Viitorul Viile Satu Mare (ora 14:30)
Arbitri: Simon Elek, Denis Gherman, Pop Emanuel;
Observator: Racolţa Vasile;
Prietenia Crucişor – Ugocea Porumbeşti (ora 18:00) 
Arbitri: Bauer Iosif, Bauer Adalbert, Hepcal Ionuţ;
Observator: Kegyes Adalbert;
Unirea Bercu – Codreana Homoroade (ora 18:00) 
Arbitri: Simon Elek, Denis Gherman, Pop Emanuel;
Observator: Stoica Viorel;
Recolta Dorolț II (Dara) stă.