Sâmbătă și duminică s-au disputat jocurile etapei a treia din Seriile A și B, respectiv etapa a patra din Seria C.

Dacă etapa trecută în Seria A s-au impus oaspeții în majoritatea meciurilor, în etapa din acest weekend gazdele au câștigat cinci meciuri, iar Victoria Apa a obținut singurul succes în deplasare, 1-0 la Botiz.
În Seria B s-au înregistrat două rezultate de egalitate și trei victorii ale gazdelor, iar jocul dintre Luceafărul Decebal și Someşul Odoreu nu s-a disputat.
În Seria C, oaspeții s-au impus în cinci meciuri, Schwaben Kalmandi Cămin a obținut singura victorie de pe teren propriu, iar jocul dintre Frohlich Foieni și Schamagosch Ciumeşti a fost amânat.

Rezultate Liga 4, Seria A (Zona Tur-Talna), etapa 3:
Sâmbătă, 7 septembrie:
Talna Oraşu Nou 9 – 2 Venus Dumbrava (juniori 11-4)
Energia Negreşti 4 – 0 AS Livada (juniori 3-0)
Turul Micula 6 – 1 Voinţa Lazuri (juniori 2-1)
Duminică, 8 septembrie: 
Olimpia MCMXXI Satu Mare 4 – 2 Voinţa Turţ (juniori 0-8)
Sportul Botiz 0 – 1 Victoria Apa (juniori 3-0)
Speranţa Halmeu 2 – 1 Dacia Medieşu Aurit (juniori 7-2)

Rezultate Liga 4, Seria B (Zona Someş), etapa 3:
Sâmbătă, 7 septembrie:
Someşul Oar 2 – 2 FC Unirea Tăşnad (juniori 1-0)
Duminică, 8 septembrie:
Unirea Păuleşti 5 – 0 Cetate Ardud 800 (juniori 4-1)
Viitorul Vetiş 2 – 2 Voinţa Babţa (juniori 3-0)
Voinţa Doba 4 – 3 Ştiinţa Beltiug (juniori 8-0)
Recolta Dorolţ 4 – 0 Crasna Moftinu Mic (juniori 3-0)
Luceafărul Decebal – Someşul Odoreu (nu s-a disputat)

Rezultate Liga 4, Seria C (Zona Crasna), etapa 4:
Sâmbătă, 7 septembrie:
Recolta Sanislău 1 – 8 CSM Satu Mare (juniori 0-2)
Fortuna Căpleni 0 – 7 CSM Victoria Carei (juniori 2-7)
Duminică, 8 septembrie:
Schwaben Kalmandi Cămin 2 – 0 Unirea Pişcolt (juniori 0-3)
AS Ghenci 0 – 4 Stăruinţa Berveni (juniori 10-0)
Victoria Tiream 0 – 3 Viitorul Lucăceni (juniori 0-2)
Real Andrid 1 – 8 AS Căpleni (juniori 3-3)
Frohlich Foieni – Schamagosch Ciumeşti (amânat)

Duminică s-au disputat meciurile etapei a doua din cele două serii ale ligii a cincea sătmărene.
În Seria A gazdele și oaspeții au câștigat câte un meci, iar duelul dintre Termala Dindeşti și Gloria Moftinu Mare s-a încheiat la egalitate.
În Seria B gazdele s-au impus în toate cele trei jocuri, Egri Sasok Agriş obținând cel mai categoric succes al etapei, 10-0 cu Viile Satu Mare.

Rezultate Liga 5, Seria A, etapa 2:
Duminică, 8 septembrie:
Termala Dindeşti 1 – 1 Gloria Moftinu Mare (0-0)
Kneho Urziceni 3 – 0 Olimpia Căuaş (1-0)
Dacia Supur 0 – 5 Platanul Marna (0-1)
Vulturii Santău – Olimpia Domăneşti (amânat)

Rezultate Liga 5, Seria B, etapa 2:
Duminică, 8 septembrie:
Egri Sasok Agriş 10 – 0 Viitorul Viile Satu Mare (5-0)
Prietenia Crucişor 5 – 1 Ugocea Porumbeşti (2-1)
Unirea Bercu 2 – 1 Codreana Homoroade (0-1)
Recolta Dorolț II (Dara) a stat.