Sâmbătă și duminică s-au disputat meciurile etapei a șaptea din seriile A și B, respectiv etapa a opta din Seria C a ligii a patra sătmărene și meciurile etapei a șasea din cele două serii ale ligii a cincea.

Rezultate Liga 4, Seria A (Zona Tur-Talna), etapa 7:
Sâmbătă, 5 octombrie:
Energia Negreşti 2 – 1 Talna Oraşu Nou (0-1)
Venus Dumbrava 0 – 3 Voinţa Lazuri (0-2)
Duminică, 6 octombrie:
Dacia Medieşu Aurit 2 – 3 Turul Micula (1-2)
AS Livada 0 – 7 Olimpia MCMXXI Satu Mare (0-4)
Voința Turț 2 – 1 Victoria Apa (0-1)
Sportul Botiz 1 – 3 Speranța Halmeu (1-1)
Clasament Liga 4, Seria A (Zona Tur-Talna):
1. Olimpia MCMXXI Satu Mare 21p
2. Talna Oraşu Nou 18p
3. Turul Micula 18p
4. Speranța Halmeu 16p
5. Energia Negreşti 13p
6. Victoria Apa 10p
7. Vointa Turț 7p
8. Dacia Medieşu Aurit 6p
9. Voinţa Lazuri 6p
10. Sportul Botiz 3p
11. AS Livada 0p
12. Venus Dumbrava 0p

Rezultate Liga 4, Seria B (Zona Somes), etapa 7:
Sâmbătă, 5 octombrie:
FC Unirea 08 Tăşnad 6 – 0 Viitorul Vetiş (1-0)
Voinţa Doba 2 – 2 Someşul Oar (0-1)
Duminică, 6 octombrie:
Cetate Ardud 2 – 0 Voinţa Babţa (2-0)
Luceafărul Decebal 0 – 2 Unirea Păuleşti (0-1)
Crasna Moftinu Mic 6 – 0 Ştiinţa Beltiug (2-0)
Recolta Dorolţ a stat.
Clasament Liga 4, Seria B (Zona Somes):
1. Recolta Dorolţ 18p
2. Unirea Păuleşti 18p
3. Crasna Moftinu Mic 15p
4. FC Unirea 08 Tăşnad 13p
5. Voinţa Doba 10p
6. Someşul Oar 8p
7. Luceafărul Decebal 7p
8. Cetate Ardud 4p
9. Ştiinţa Beltiug 3p
10. Viitorul Vetiş 2p
11. Voinţa Babţa 2p

Rezultate Liga 4, Seria C (Zona Crasna), etapa 8:
Duminică, 6 octombrie:
AS Căpleni 5 – 0 Schwaben Kalmandi Cămin
Schamagosch Ciumeşti 0 – 7 CSM Satu Mare (0-4)
Unirea Pişcolt 2 – 2 Viitorul Lucăceni (meci întrerupt în min. 80)
Frohlich Foieni 0 – 3 CSM Victoria Carei (0-0)
Victoria Tiream 0 – 0 Fortuna Căpleni jun 2-2
Recolta Sanislău 7 – 0 AS Ghenci (2-0)
Real Andrid 4 – 2 Stăruinţa Berveni (2-2)
Clasament Liga 4, Seria C (Zona Crasna):
1. CSM Victoria Carei 24p
2. AS Căpleni 22p
3. CSM Satu Mare 15p
4. Stăruinţa Berveni 15p
5. Recolta Sanislău 12p
6. Viitorul Lucăceni 11p
7. Frohlich Foieni 8p
8. Schwaben Kalmandi Cămin 8p
9. Fortuna Căpleni 8p
10. Schamagosch Ciumeşti 7p
11. Victoria Tiream 7p
12. Unirea Pişcolt 5p
13. AS Ghenci 4p
14. Real Andrid 3p

Rezultate Liga 5, Seria A, etapa 6:
Duminică, 06 octombrie:
Gloria Moftinu Mare 6 – 0 Kneho Urziceni (1-0)
Olimpia Căuaş 1 – 5 Vulturii Santău
Platanul Marna 2 – 1 Olimpia Domăneşti (0-1)
Dacia Supur 0 – 8 Termala Dindeşti (0-2)
Clasament Liga 5, Seria A:
1. Termala Dindeşti 14p
2. Vulturii Santău 13p
3. Gloria Moftinu Mare 11p
4. Platanul Marna 9p
5. Olimpia Căuaş 5p
6. Olimpia Domăneşti 4p
7. Kneho Urziceni 3p
8. Dacia Supur 0p

Rezultate Liga 5, Seria B, etapa 6:
Sâmbătă, 5 octombrie:
CS Diferit Satu Mare 1 – 1 Unirea Bercu
Duminică, 06 octombrie: 
Recolta Dorolț II (Dara) 2 – 3 Ugocea Porumbeşti
Viitorul Viile Satu Mare 0 – 3 Prietenia Crucişor (lipsă asistență medicală)
Codreana Homoroade 0 – 5 Egri Sasok Agriş (0-4)
Clasament Liga 5, Seria B:
1. Prietenia Crucişor 15p
2. Ugocea Porumbeşti 12p
3. Recolta Dorolț II -Dara 9p
4. Unirea Bercu 8p
5. Egri Sasok Agriş 7p
6. Codreana Homoroade 6p
7. AS CS Diferit 1p
8. Viitorul Viile Satu Mare 0p