În weekend sunt programate jocurile etapei a XXI-a din Seriile A și B, respectiv etapa a XXV-a din Seria C a ligii a patra sătmărene, dar și jocurile etapei a XVI-a din cele două serii ale ligii a cincea.

Program Liga 4, Seria A (zona Tur-Talna), etapa 21:
Sâmbătă, 18 mai:
Speranța Halmeu – Victoria Apa (sen. – ora 15:30)
Arbitri: Peneghi Şerban, Tăbăcaru Sergiu, Szabo Andrei;
Observator: Iuhas Ioan;
Energia Negreşti – Sportul Botiz (ora 16:00 și 18:00)
Arbitri: Kovacs Szabolcs, Kopriva Tamas, Kopriva Zsolt;
Observator: Petz Istvan;
Duminică, 19 mai (ora 16:00 și 18:00):
Someşul Odoreu – Egri Sasok Agriş 
Arbitri: Matei Claudiu, Sician Mihai, Bor Alberto;
Observator: Ziman Cornel;
Venus Dumbrava – Voinţa Lazuri
Arbitri:  Bărbăuş Stejerel, Bauer Iosif, Bauer Adalbert;
Observator: Gherasim Alexandru;
Talna Oraşu Nou – Turul Micula
Arbitri: Bathory Ştefan, Popescu Tudor, Nagy Szabolcs;
Observator: Por Constantin;
AS Livada – Dacia Medieşu Aurit
Arbitri: Peneghi Şerban, Sălăgean Norbert, Rad Bogdan;
Observator: Halici Eugen;

Program Liga 4, Seria B (Zona Someş), etapa 21:
Sâmbătă, 18 mai:
Unirea Păuleşti – CSM Satu Mare (teren Olimpia, ora 12:00 și 14:00)
Arbitri: Mazilu Ovidiu, Pop Emanuel, Bathory Ştefan;
Observator: Borz Ionel;
Voinţa Doba – Recolta Dorolţ (ora 16:00 și 18:00)</strong
Arbitri: Rad Bogdan, Reday Arpad, Miron Ciprian;
Observator: Kegyes Tiberiu;
Someşul Oar – Viitorul Vetiş (ora 16:00 și 18:00)
Arbitri: Simon Elek, Denis Gherman, Ghencean Ionuţ;
Observator: Pintea Mircea;
Duminică, 19 mai:
Voinţa Babța – Știința Beltiug (sen. – ora 14:00, jun. – ora 16:00)
Arbitri: Chiş Florin, Juhasz Tibor, Ardelean Vlad;
Observator: Rozs Zoltan;
Crasna Moftinu Mic – AS CS Cetate 800 Ardud 
Arbitri: Chiriloaia Ciprian, Jennifer Damian, Mihai Marius;
Observator: Năstruţ Liviu;
Luceafărul Decebal 3 – 0 Atletic Craidorolț (”masa verde”)

Program Liga 4, Seria C (zona Crasna), etapa 25:
Duminică, 19 mai (ora 16:00 și 18:00):
Unirea Pişcolt – Recolta Sanislău
Arbitri: Simon Elek, Şerban Ovidiu, Batori Patrick;
Observator: Turtureanu Ioan;
Victoria Tiream – AS Căpleni
Arbitri: Raţ Sebastian, Pop Cristian, Szakacs Zsolt;
Observator: Dumitraş Gheorghe
Schamagosch Ciumeşti – Real Andrid
Arbitri: Brigadă SJ;
Observator: Torok Zoltan;
Fortuna Căpleni – CSM Victoria Carei
Arbitri: Omuţ Marius, Corb Andrei, Pascu Radu;
Observator: Pataki Zoltan
Viitorul Lucăceni – Frohlich Foieni
Arbitri: Chiorean George, Moisa Florin, Botoş Roland;
Observator: Rus Gavril;
Stăruinţa Berveni – Schwaben Kalmandi Cămin
Arbitri: Bogdan Răzvan, Zsigrai Cătălin, Estan Alex;
Observator: Vigu Iosif;
AS Ghenci stă.

Program Liga 5, Seria A, etapa 16:
Sâmbătă, 18 mai (ora 14:00):
Olimpia Domăneşti – Olimpia Căuaş
Arbitri: Kerekes Vasile, Sician Gabriel, Rus Cătălin;
Observator: Chioreanu Radu;
Duminică, 19 mai:
AS Termala Dindeşti – Platanul Marna (ora 15:30)
Arbitri: Dragoş Bogdan, Maxi Cătălin, Chiorean Raul;
Observator: Mîndreanu Remus;
Vulturii Santău – Kneho Urziceni (ora 18:00)
Arbitri: Dragoş Bogdan, Maxi Cătălin, Turoczi Sergiu;
Observator: Cseh Sandor;
Dacia Supur – Gloria Moftinu Mare (amânat)
Olimpia MCMXXI Satu Mare – Speranţa Bogdand (amânat)

Program Liga 5, Seria B, etapa 16:
Sâmbătă, 18 mai (ora 16:00):
Unirea Bercu – CSM Satu Mare II
Arbitri: Mihai Marius, Miclăuş Răzvan, Raţ Sebastian jr.;
Observator: Kegyes Adalbert;
Duminică, 19 mai:
Codreana Homoroade – Ugocea Porumbeşti (ora 15:00)
Arbitri: Chiorean Cristian, Bumbuc Marius, Trella Zoran;
Observator: Racolţa Vasile;
AS CS Cetate Ardud 800 II – ACS Turulung (ora 18:00)
Arbitri: Chiorean Cristian, Bumbuc Marius, Trella Zoran;
Observator: Stoica Viorel;
Recolta Dorolţ II (Dara) – Viitorul Viile SM
Arbitri: Ciceu Marian, Peter Iulian, Dănuţ Mihuţ;
Observator: Lizak Paul;
AS Voinţa Turţ – Prietenia Crucişor (amânat)