Farul Constanţa a fost învinsă de FC Botoşani cu scorul de 1-0 (0-0), la Ovidiu, într-un meci din etapa a treia a Superligii de fotbal.

Unicul gol al partidei a fost înscris pe contraatac de Ştefan Bodişteanu în minutul 47.

Farul a jucat din minutul 56 cu un om în plus pe teren după ce nigerianul Friday Adams a fost eliminat direct pentru fault la Gustavo Marins. Constănţenii au avut câteva ocazii bune de egala însă Ganea sau Rivaldinho nu au găsit drumul spre gol.

Astfel trupa lui Gică Hagi pierde al doilea meci consecutiv pe teren propriu şi rămâne cu un singur punct în clasament. Îngrijorător este faptul că Farul nu a reuşit să înscrie niciun gol în primele trei runde ale campionatului.

FC Botoşani a obţinut primele sale puncte în acest sezon, în meciul de debut al antrenorului Liviu Ciobotariu.

Articolul precedentPARIS 2024 – TENIS: BEGU ŞI NICULESCU, ELIMINATE ÎN PRIMUL TUR DE DUBLU