Universitatea Craiova a învins-o pe CFR Cluj cu scorul de 2-0 (0-0), în deplasare, într-un meci din etapa a treia a Superligii de fotbal.

Echipa antrenată de Constantin Gâlcă s-a impus prin golurile marcate de Elvir Koljic în minutul 51, cu capul dintr-un corner executat de Azor Mekvabişvili, şi de Alexandru Mitriţă care a punctat în minutul 90+5, din pasa lui Carlos Mora.

Universitatea a profitat de faptul că ardelenii au jucat repriza secundă în inferioritate numerică, în urma eliminării lui Mohammed Kamara în minutul 45, pentru al doilea cartonaş galben.

Universitatea este lider în Superliga României după acest succes.