Sătmărean, reținut pentru furt
4 dec. 2021, 07:05
Actualizat: 4 dec. 2021, 07:05

Sătmărean, reținut pentru furt
Articol scris de Scris de Muresan Rodica
Un bărbat din Satu Mare a fost reținut joi și este cercetat de polițiști
Un bărbat din Satu Mare a fost reținut joi și este cercetat de polițiști, după ce a fost identificat ca fiind autorul unui furt petrecut, în urmă cu aproape o lună de zile, în fața unei societăți comerciale din municipiu.
Potrivit IPJ Satu Mare, polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției municipiului Satu Mare au dispus reținerea pentru 24 de ore a unui bărbat, de 63 de ani, bănuit că la data de 10 noiembrie, ar fi sustras bunuri din fața unei societăți comerciale din municipiul Satu Mare.
Cercetările continuă de către polițiști în cadrul dosarului penal întocmit sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt, aflat sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Satu Mare.
Sursa: Realitatea de Satu Mare
Citește și:
- 17:04 - Ministrul Sănătății anunță controale fără precedent
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:18 - Interdicție pentru copiii sub 15 ani pe rețelele de socializare
- 15:14 - România, tot mai dependentă de gazul extern. Importurile au crescut masiv, pe fondul declinului extracției interne
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Satu Mare și pe Google News











