Advertising
"România vrea democrație" - George Simion, în Statele Unite ale Americii: întâlniri cu apropiați ai lui Donald Trump

George Simion
Scris deRealitatea de Satu Mare
Publicat26 mar. 2026, 08:10
Actualizat26 mar. 2026, 09:25
Sursărealitatea.net
George Simion se află în Statele Unite ale Americii și participă la cea mai importantă întrunire patriotică la nivel mondial. Liderul AUR a transmis că România vrea democrație și își dorește ca președintele american Donald Trump să fie informat cu ce se întâmplă în Europa, mai exact în țara noastră. Simion are în aceste zile întâlniri cu oameni-cheie din administrația lui Trump.
Citește și
- 23:27Lider PSD: ”Domnule Bolojan, aţi mințit din nou! L-aţi minţit de două ori pe preşedintele României”
- 22:02Criză politică majoră: AUR cere suspendarea președintelui Nicușor Dan după eșecul negocierilor
- 22:00Anca Alexandrescu: „Ne aflăm în fața alegerii între a fi Sorin Grindeanu prim-ministru sau Siegfried Mureșan. Cum alegeți dintre două rele?”
- 19:53S-a terminat întâlnirea de la Cotroceni, dar fără niciun rezultat. Partidele nu au ajuns la o înțelegere
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Satu Mare și pe Google News

























