Țigări de contrabandă confiscate de polițiști din Satu Mare

Țigări de contrabandă confiscate de polițiști din Satu Mare
Oamenii legii au oprit trei masini
Polițiștii de ordine publică din cadrul Poliției municipiului Satu Mare au depistat pe raza localității Halmeu 3 autoturisme, în interiorul cărora au găsit peste 6 600 de fire de țigări de proveniență ucraineană.
Astfel, polițiștii au procedat la oprirea a 3 autovehicule, la volanul cărora s-au aflat 3 persoane de 36, 65, respectiv 54 de ani, care aveau asupra lor, în autoturism, în total 6 620 de fire de țigarete fără a putea prezenta documente de proveniență.
Întreaga cantitate de țigări a fost ridicată de polițiști în vederea confiscării și de asemenea, în toate cele trei cazuri s-a întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii colectarea, deţinerea, producerea, transportul, preluarea, depozitarea, predarea, desfacerea şi vânzarea bunurilor sau a mărfurilor care trebuie plasate sub un regim vamal cunoscând că acestea provin din contrabandă sau sunt destinate săvârşirii acesteia.
foto: arhiva
Sursa: Realitatea de Satu Mare
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:05 - Dezvăluiri explozive din lumea interlopă. Metoda prin care Gigi Becali i-ar fi păcălit pe membrii clanului Cămătaru. ”Îmi dădea 10.000 de dolari mototoliți, vechi și falși”
- 21:07 - Alertă pe șantierul autostrăzii A7, în județul Neamț. A fost descoperită o bombă de aruncător din Al Doilea Război Mondial-FOTO
- 21:02 - Copil de 7 ani, în stare gravă după ce a înghițit un capac de cariocă. Băiatul a ajuns de urgență la spital
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Satu Mare și pe Google News













