Liderii USR Satu Mare îndeamnă sătmărenii să iasă în număr cât mai mare la vot

Liderii USR Satu Mare îndeamnă sătmărenii să iasă în număr cât mai mare la vot
Liderii USR Satu Mare au fost primii lideri politici din județul Satu Mare care și-au exprimat opțiunea de vot.
Liderii USR Satu Mare au fost primii lideri politici din județul Satu Mare care și-au exprimat opțiunea de vot.
Președintele Organizației Județene Satu Mare a USR, Radu Crețu, alături de președintele Organizației Municipale Satu Mare a USR, Radu Panait, au votat la Secția nr. 64 din municipiul Satu Mare.
”Votăm un președinte tânăr care vine din mediul privat, votăm pentru a schimba clasa politică veche cu oameni noi și pentru a evita ca să ajungem încă o generație de sacrificiu așa cum alte generații au fost în ultimii 30 de ani.
La alegerile Europarlamentare, sătmărenii au ieșit într-un număr foarte mare la vot pentru a susține o clasa politică nouă. Îi indrumăm ca și de aceasta dată să iasă la fel de mulți la vot și astfel să fim cu toții parte din schimbarea ce ne-o dorim de atâta timp”,
a declarat președintele Organizației Municipale Satu Mare a USR, Radu Panait.
Citește și:
- 14:59 - UEFA, decizie decizie de ultim moment după moartea lui Mircea Lucescu pentru meciurile din Champions League
- 14:47 - Urmărire ca-n filme în trafic, în Argeș: tânăr prins după 25 km, fără permis și băut
- 14:41 - Alertă cibernetică: rețea de spionaj a Rusiei, destructurată de FBI și cu ajutorul SRI. Nicușor Dan: „Continuă războiul hibrid”
- 14:38 - George Simion, la ieșirea din sediul CNA: „S-au făcut plățile, emisia trebuie să continue”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Satu Mare și pe Google News











