Baschet feminin: România va juca pentru locurile 5-6 la Europeanul Under-20

Baschet feminin: România va juca pentru locurile 5-6 la Europeanul Under-20
Astăzi, în partida pentru poziţiile 5-6, România va înfrunta Islanda (15:30)
Selecţionata României va juca pentru poziţiile 5-6 la Campionatul European de baschet feminin Under-20, Divizia B, de la Craiova, după ce a dispus de formaţia Norvegiei cu scorul de 71-60 (19-13, 10-8, 23-22, 19-17), sâmbătă, în primul meci pentru locurile 5-8.
Anisia Croitoru, cu 22 puncte şi 5 recuperări, a fost cea mai bună tricoloră, Ana Ivan a contribuit cu 17 p, 5 rec, iar Paloma Cucu, cu 12 p, 6 rec, 7 pase decisive.
Duminică, în partida pentru poziţiile 5-6, România va înfrunta Islanda (15:30).
Germania şi Slovenia vor juca finala, iar Olanda şi Elveţia vor fi adversare în finala mică.
În semifinale, Germania a dispus de Olanda cu 81-73, iar Slovenia a învins Elveţia cu 91-53.
AGERPRES
Citește și:
- 08:58 - Horoscopul zilei: miercuri, 25 martie 2026. Multă energie mentală pentru Gemeni, iar Balanțele sunt nativii cei mai echilibrați pe toate planurile
- 08:49 - Creștinii sărbătoresc Buna Vestire sau Blagoveștenia. Este cruce roșie în calendar și dezlegare la pește
- 08:47 - Ziua Poliției Române, sărbătorită pe 25 martie. Ce mesaj a transmis Ministerul de Interne
- 08:40 - Bolojan, atac virulent la adresa PSD: „Dacă provoacă o criză, PNL nu va mai fi la guvernare. Se duce într-o zonă de aroganță”
Urmărește știrile Realitatea de Satu Mare și pe Google News











