Bărbat din Maramureş prins de poliţiştii din Valea Vinului cu material lemnos fără documente de provenienţă

Bărbat din Maramureş prins de poliţiştii din Valea Vinului cu material lemnos fără documente de provenienţă
Bărbatul nu a putut prezenta documentele de proveniență aferente
Polițiștii din cadrul Secției Poliție Rurală Valea Vinului au efectuat activități pentru combaterea și prevenirea tăierilor ilegale de arbori și a faptelor ilegale asociate din exploatarea, transportul, depozitarea, prelucrarea primară și comercializarea materialului lemnos.
Astfel, în jurul orelor 21.00, polițiștii au identificat un bărbat de 36 de ani, domiciliat în județul Maramureș, care se deplasa cu un autoturism pe raza localității Valea Vinului, în interiorul căruia se afla o cantitate de material lemnos.
Întrucât bărbatul nu a putut prezenta documentele de proveniență aferente, a fost sancționat contravențional, conform Legii nr.171/2010.
Totodată, s-a procedat la confiscarea materialului lemnos identificat și predarea acestuia în custodia Ocolului Silvic Borlești.
Sursa: Realitatea de Satu Mare
Citește și:
- 14:16 - Statul ne scoate la tablă ca să vadă tot cartierul cine a sărit peste plata impozitului
- 14:07 - Scandal pe Aeroportul Otopeni. O mamă acuză un tratament abuziv
- 14:03 - SURSE Văduva lui Gabriel Cotabiță, administrator la un salon de masaj unde se practica prostituția
- 13:19 - Zeci de familii, captive în propriile case după alunecările de teren
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Satu Mare și pe Google News











