Bărbat din Carei, dat în urmărire internaţională pentru proxenetism, prins de poliţişti

Bărbat din Carei, dat în urmărire internaţională pentru proxenetism, prins de poliţişti
Autoritățile din Franța au emis un mandat european de arestare
Polițiștii sătmăreni au pus în aplicare un mandat european de arestare emis de autoritățile franceze , pe numele unui român, sub aspectul comiterii infracţiunii de proxenetism.
La data de 8 august, poliţiştii din cadrul Poliției Municipiului Carei-Biroul de Investigații Criminale au depistat un bărbat, de 31 de ani, din Carei, care era urmărit internațional.
Pe numele celui în cauză, autoritățile judiciare din Franța au emis un mandat european de arestare, sub aspectul comiterii infracțiunii de proxenetism.
Bărbatul a fost prezentat Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Oradea, care a dispus reținerea pentru 24 de ore, fiind depus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă a Inspectoratului de Poliție Județean Satu Mare.
Sursa: Realitatea de Satu Mare
Citește și:
- 19:40 - Incident aviatic în Capitală: un avion care zbura spre Egipt revine de urgență la sol
- 14:16 - Statul ne scoate la tablă ca să vadă tot cartierul cine a sărit peste plata impozitului
- 14:07 - Scandal pe Aeroportul Otopeni. O mamă acuză un tratament abuziv
- 14:03 - SURSE Văduva lui Gabriel Cotabiță, administrator la un salon de masaj unde se practica prostituția
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Satu Mare și pe Google News











