Sătmăreanul Florin Iura, eliberat din funcția de secretar de stat

Sătmăreanul Florin Iura, eliberat din funcția de secretar de stat
Sătmăreanul Florin Horaţiu Iura – secretar de stat în Ministerul Finanțelor a fost eliberat azi din funcție, de premierul Orban.
Sătmăreanul Florin Horaţiu Iura – secretar de stat în Ministerul Finanțelor a fost eliberat azi din funcție, de premierul Orban.
Acesta a ocupat funcția de secretar de stat începând cu data de 28 martie 2018.Orban a anunțat că ”toți secretarii de stat PSD, toți președinții, vicepreședinții și în general toată clientela PSD va părăsi guvernarea liberală pentru că noi nu acceptăm să lucrăm cu cei care și-au bătut joc de România în ultimii trei ani de zile. Voi elibera peste tot. Numărul total al secretarilor de stat va fi făcut public în momentul în care adoptăm hotărârile de Guvern de organizare și funcționare a ministerelor. Vom reduce drastic numărul de secretari de stat", a afirmat Ludovic Orban, joi seară, la Romexpo, după participarea la Topul Național al Firmelor Private din România.Florin Iura a ocupat, până la numirea în funcția de secretar de stat, funcția de jurist la Banca Transilvania Satu Mare.
Citește și:
- 13:54 - Luis Lazarus: ”România nu are industrie și strategie. Se împrumută. Poporul e consultat doar din patru în patru ani”-VIDEO
- 09:28 - Ana Maria Păcuraru, interviu în exclusivitate din inima Chinei. Oficial chinez: ”Beijingul nu-și dorește război”-VIDEO
- 17:39 - Mark Rutte, impresionat de viteza cu care s-a mișcat România. Șeful NATO a dat exemplul Bucureștiului în fața aliaților
- 17:37 - Bolojan fuge din nou de jurnaliști și se enervează când i se pun întrebări incomode – VIDEO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Satu Mare și pe Google News














