Sâmbătă și duminică sunt programate meciurile etapei a opta din seriile A și B, respectiv etapa a noua din Seria C a ligii a patra sătmărene, dar și jocurile etapei a șaptea din Liga 5.

Program Liga 4, Seria A (Zona Tur-Talna), etapa 8:
Sâmbătă, 12 octombrie:
Voinţa Lazuri – AS Livada (ora 14:00/16:00)
Arbitri: Simon Elek, Sician Mihai, Rus Cătălin;
Observator: Pintea Mircea;
Duminică, 13 octombrie:
Talna Oraşu Nou – Voinţa Turţ (ora 12:00/14:00)
Arbitri: Pop Emanuel, Zsigrai Cătălin, Miclăuş Răzvan;
Observator: Turtureanu Ioan;
Dacia Medieşu Aurit – Victoria Apa (ora 12:00/14:00)
Arbitri: Pop Lucian, Moisa Florin, Toth Kristian;
Observator: Ziman Cornel;
Venus Dumbrava – Energia Negreşti (ora 12:00/14:00)
Arbitri: Chiorean Cristian, Denis Gherman, Trella Zoran;
Observator: Stoica Viorel;
Speranţa Halmeu – Turul Micula (ora 12:00/14:00)
Arbitri: Simon Elek, Bauer Iosif, Bauer Adalbert;
Obervator: Andreica Marcel;
Olimpia MCMXXI Satu Mare – Sportul Botiz (teren Botiz, ora 12:00/14:00)
Arbitri: Matei Claudiu, Raţ Sebastian jr.;
Observator: Iuhas Ioan;

Program Liga 4, Seria B (Zona Someş), etapa 8:
mbătă, 12 octombrie:
Unirea Tăşnad – Ştiinţa Beltiug (ora 12:00/14:00)
Arbitri: Kovacs Szabolcs, Sălăgean Norbert, Miron Ciprian;
Observator: Torok Zoltan;
Someşul Oar – Viitorul Vetiş (ora 12:00/14:00)
Arbitri: Neichi Sergiu, Matei Claudiu, Por Constantin;
Obervator: Kegyes Tiberiu;
Duminică, 13 octombrie:
Unirea Păuleşti  – Crasna Moftinu Mic (ora 12:00/14:00)
Arbitri: Kovacs Szabolcs, Kopriva Zsolt, Sălăgean Norbert;
Observator: Petz Istvan;
Cetate Ardud 800 – Luceafărul Decebal (teren Mădărasora 12:00/14:00)
Arbitri: Bărbuş Stejerel, Ghencean Ionuţ, Batori Patrick;
Observator: Chioreanu Radu;
Recolta Dorolţ – Voinţa Doba (ora 12:00/14:00)
Arbitri: Neichi Sergiu, Stoenciu David, Por Constantin;
Observator: Vigu Iosif;
Voinţa Babţa – Someşul Odoreu, Someşul Odoreu s-a retras din campionat

Program Liga 4, Seria C (Zona Crasna), etapa 9:
Sâmbătă, 12 octombrie:
CSM Victoria Carei – Unirea Pişcolt (ora 12:00/14:00)
Arbitri: Bathory Ştefan, Popescu Tudor, Tăbăcaru Sergiu;
Observator: Cseh Sandor;
Duminică, 13 octombrie:
Viitorul Lucăceni – Schamagosch Ciumeşti (ora 12:00/14:00)
Arbitri: Vidican Rareş, SJ, SJ;
Observator: Pataki Zoltan;
Schwaben Kalmandi Cămin – Victoria Tiream (ora 12:00/14:00)
Arbitri: Dragoş Bogdan, Miron Ciprian, Turoczi Sergiu;
Observator: Rus Gavril;
Stăruinţa Berveni – Frohlich Foieni (ora 12:00/14:00)
Arbitri: Rad Bogdan, Maxi Cătălin, Botos Roland;
Observator: Morar Nicolae;
AS Ghenci – Real Andrid (ora 12:00/14:00)
Arbitri: Chiorean George, Reday Arpad, Szakacs Zsolt;
Observator: Liviu Năstruţ;
Fortuna Căpleni – Recolta Sanislău (ora 12:00/14:00)
Arbitri: Bogdan Răzvan, Estan Alex, Ciocoi Marian;
Observator: Halici Eugen;
CSM Satu Mare – AS Căpleni (ora 14:00/16:00)
Arbitri: Bathory Ştefan, Lukacs Levente, Jennifer Denisa;
Observator: Borz Ionel.

Program Liga 5, Seria A, etapa 7:
Duminică, 13 octombrie:
Termala Dindeşti – Olimpia Căuaş (ora 13:00)
Arbitri: Peter Alin, Peter Iulian, Ciceu Marian;
Observator: Rozs Zoltan;
Vulturii Santău – Platanul Marna (ora 16:00)
Arbitri: Peter Alin, Ciordaş Ionuţ, Ciceu Marian;
Observator: Mândreanu Remus;
Olimpia Domăneşti – Gloria Moftinu Mare (ora 16:00)
Arbitri: Petruţ Sebastian, Şerban Ovidiu, Sician Gabriel;
Observator: Silaghi Romeo;
Kneho Urziceni – Dacia Supur (amânat)

Program Liga 5, Seria B, etapa 7:
Sâmbătă, 12 octombrie:
Egri Sasok Agriş – CS Diferit (ora 15:00)
Arbitri: Mihai Marius, Sas Bogdan, Trella Zoran;
Observator: Hriţiu Ciprian;
Prietenia Crucişor – Recolta Dorolț II -Dara (ora 16:00)
Arbitri: Bogdan Răzvan, Petruţ Sebastian, Bonţidean Daniel;
Observator:  Dorca Marcel;
Duminică, 13 octombrie:
Viitorul Viile Satu Mare – Unirea Bercu (ora 13:00)
Arbitri: Gherasim Alexandru, Dumitraş Gheorghe, Sabo Andrei;
Observator: Racolţa Vasile;
Ugocea Porumbeşti – Codreana Homoroade (ora 16:00)
Arbitri: Dumitraş Gheroghe, Gherasim Alexandru, Sabo Andrei;
Observator: Bâlc Csaba.