Sâmbătă și duminică sunt programate meciurile etapei a șaptea din seriile A și B, respectiv etapa a opta din Seria C a ligii a patra sătmărene, dar și jocurile etapei a șasea din Liga 5.

În Seria A vom avea parte de un derby de tradiție, Energia Negreşti urmând să primească vizita celor de la Talna Oraşu Nou, în Seria B, liderul seriei, Recolta Dorolț va sta, iar Unirea Păulești joacă în deplasare la Luceafărul Decebal, în timp ce în Seria C, lideul CSM Victoria Carei joacă pe terenul celor de la Frohlich Foieni.

Program, Liga 4, Seria A (Zona Tur-Talna), etapa 7:
Sâmbătă, 5 octombrie (ora 12:00/14:00):
Energia Negreşti – Talna Oraşu Nou
Arbitri: Brigadă Cluj;
Observator: Por Constantin;
Venus Dumbrava – Voinţa Lazuri (teren Lazuri – ora 14:30/16:30)
Arbitri: Dragoş Bogdan, Moisa Florin, Maxi Cătălin;
Observator: Stoica Viorel;
Duminică, 6 octombrie:
Dacia Medieşu Aurit – Turul Micula (ora 12:00/14:00)
Arbitri: Rad Bogdan, Miron Ciprian, Botoş Roland;
Observator: Halici Eugen;
AS Livada – Olimpia MCMXXI Satu Mare
Arbitri: Por Constantin, Reday Arpad, Marian Beniamin;
Observator: Andreica Marcel;
Vointa Turț – Victoria Apa (ora 13:00 – seniori)
Arbitri: Simon Elek, Şerban Ovidiu, Denis Gherman;
Observator: Ziman Cornel;
Sportul Botiz – Speranța Halmeu (ora 14:00/16:00)
Arbitri: Simon Elek, Şerban Ovidiu, Denis Gherman;
Observator: Ziman Cornel;

Program Liga 4, Seria B (Zona Somes), etapa 7:
Sâmbătă, 5 octombrie:
FC Unirea 08 Tăşnad – Viitorul Vetiş (ora 11:00/14:00)
Arbitri: Mihai Marius, Tăbăcaru Sergiu, Neichi Sergiu;
Observator: Petz Istvan;
Voinţa Doba – Someşul Oar (ora 12:00/14:00)
Arbitri: Pop Lucian, Toth Cristian, Chiorean Raul;
Observator: Pintea Mircea;
Duminică, 6 octombrie:
Cetate Ardud 800 – Voinţa Babţa (ora 12:00/14:00)
Arbitri: Bărbuş Stejerel, Miclăuş Răzvan, Batori Patrick;
Observator: Dumitraș Gheorghe:
Luceafărul Decebal – Unirea Păuleşti (ora 12:00/14:00)
Arbitri: Kovacs Szabolcs, Kopriva Zsolt, Sălăgean Norbert;
Observator: Torok Zoltan;
Crasna Moftinu Mic – Ştiinţa Beltiug (ora 15:00 – seniori)
Arbitri: Petruţ Sebastian, Estan Alex, Sician Gabriel;
Observator: Ris Gavril;
Recolta Dorolţ stă.

Program Liga 4, Seria C (Zona Crasna), etapa 8:
Duminică, 6 octombrie (ora 12:00/14:00):
AS Căpleni – Schwaben Kalmandi Cămin
Arbitri: Bogdan Răzvan, Popescu Tudor, Trella Zoran;
Observator: Vigu Iosif;
Schamagosch Ciumeşti – CSM Satu Mare
Arbitri: Bathory Ştefan, Lukacs Levente, Pop Cristian;
Observator: Kegyes Tiberiu;
Unirea Pişcolt – Viitorul Lucăceni
Arbitri: Chiriloaia Ciprian, Rus Cătălin, Bonţidean Daniel;
Observator: Iuhas Ioan;
Frohlich Foieni – CSM Victoria Carei
Arbitri: Brigadă Bihor;
Observator: Pataki Zoltan;
Victoria Tiream – Fortuna Căpleni
Arbitri: Peter Alin, Peter Iulian, Ciceu Marian;
Observator: Niță Gheorghe;
Recolta Sanislău – AS Ghenci
Arbitri: Matei Claudiu, Bauer Iosif, Bauer Adalbert;
Observator: Chioreanu Radu;
Real Andrid – Stăruinţa Berveni
Arbitri: Brigadă Sălaj;
Observator: Morar Nicolae;

Program Liga 5, Seria A, etapa 6:
Duminică, 06 octombrie:
Gloria Moftinu Mare – Kneho Urziceni (ora 13:30)
Arbitri: Chiorean George, Szakacs Zolt, Turoczi Sergiu;
Observator: Rozs Zoltan;
Olimpia Căuaş – Vulturii Santău (ora 14:00)
Arbitri: Pop Emanuel, Ghencean Ionuţ, Sas Bogdan;
Observator: Papp Ioan;
Platanul Marna – Olimpia Domăneşti (ora 16:30)
Arbitri: Pop Emanuel, Ghencean Ionuţ, Sas Bogdan;
Observator: Silaghi Romeo;
Dacia Supur – Termala Dindeşti (teren Dindești – ora 16:30)
Arbitri: Chiorean George, Szakacs Zolt, Turoczi Sergiu;
Observator: Bâlc Csaba;

Program Liga 5, Seria B, etapa 6:
Sâmbătă, 5 octombrie:
CS Diferit Satu Mare – Unirea Bercu (teren Agriş – ora 15:00)
Arbitri: Matei Claudiu, Jennifer Denisa, Sician Mihai;
Observator: Borz Ionel;
Recolta Dorolț II (Dara) – Ugocea Porumbeşti (ora 14:00) 
Arbitri: Pop Lucian, Toth Cristian, Chiorean Raul;
Observator: Juhasz Tibor;
Viitorul Viile SM – Prietenia Crucişor (ora 14:00) 
Arbitri: Szabo Andrei, Gherasim Alexandru, Raţ Sebastian jr.;
Observator: Dorca Marcel;
Duminică, 06 octombrie (ora 16:30):
Codreana Homoroade – Egri Sasok Agriş
Arbitri: Gherasim Alexandru, Szabo Andrei, Raţ Sebastian jr.;
Observator: Racolţa Vasile;