Sâmbătă și duminică sunt programate meciurile etapei a cincea din seriile A și B, respectiv etapa a șasea din Seria C a ligii a patra sătmărene. De asemenea se vor disputa jocurile etapei a patra din Liga 5.

Program Liga 4, Seria A (Zona Tur-Talna), etapa 5:
Sâmbătă, 21 septembrie:
Turul Micula – AS Livada (ora 14:00/16:00)
Arbitri: Simon Elek, Bauer Iosif, Bauer Adalbert;
Observator: Turtureanu Ioan;
Voinţa Lazuri – Voința Turț (ora 15:00/17:00)
Arbitri: Rebegea Ciprian, Popescu Tudor, Miclăuş Răzvan;
Observator: Kegyes Tibor;
Duminică, 22 septembrie:
Talna Oraşu Nou – Dacia Medieşu Aurit (ora 15:00/17:00)
Arbitri: Rad Bogdan, Sălăgean Norbert, Chiorean Raul;
Observator: Rus Gavril;
Olimpia MCMXXI Satu Mare – Victoria Apa (ora 15:00/17:00)
Arbitri: Mazilu Ovidiu, Matei Claudiu, Jennifer D. Damian;
Observator: Iuhas Ioan;
Speranța Halmeu – Venus Dumbrava (ora 15:00/17:00)
Arbitri: Szabo Andrei, Raţ Sebastian jr., Sas Bogdan;
Observator: Stoica Viorel;
Energia Negreşti – Sportul Botiz (ora 15:00/17:00)
Arbitri: Dragoş Bogdan, Maxi Cătălin, Toth Cristian;
Observator: Altfater Robert;

Program Liga 4, Seria B (Zona Someș), etapa 5:
Sâmbătă, 21 septembrie:
Someşul Oar – Cetate Ardud (ora 15:00/17:00)
Arbitri: Peneghi Şerban, Miron Ciprian, Kopriva Zsolt;
Observator: Pataki Zoltan;
Duminică, 22 septembrie:
Unirea Păuleşti – FC Unirea 08 Tăşnad (ora 15:00/17:00)
Arbitri: Pop Lucian, Reday Arpad, Botos Roland;
Observator: Vigu Iosif;
Voinţa Babţa – Crasna Moftinu Mic (ora 15:00/17:00)
Arbitri: Bărbuş Stejerel, Zsigrai Cătălin, Ghencean Ionuţ;
Observator: Gherasim Alexandru;
Luceafărul Decebal – ACS Voinţa Doba (ora 15:00/17:00)
Arbitri: Chiorean Cristian, Pop Cristian, Trella Zoran;
Observator: Ziman Cornel;
Recolta Dorolţ – Ştiinţa Beltiug (2 octombrie)
Viitorul Vetiş – Someşul Odoreu (nu se dispută)

Program Liga 4, Seria C (Zona Crasna), etapa 6:
Duminică, 22 septembrie (ora 15:00/17:00):
Schamagosch Ciumeşti – Schwaben Kalmandi Cămin
Arbitri: Chiorean George, Moisa Florin, Turoczi Sergiu;
Observator: Torok Zoltan;
Unirea Pişcolt – AS Căpleni
Arbitri: Ciceu Marian, Ciocoi Marian, Popescu Tudor;
Observator: Niţă Gheorghe;
Frohlich Foieni – CSM Satu Mare
Arbitri: Neichi Sergiu, Lukacs Levente, Bathory Ştefan;
Observator:  Năstruţ Liviu;
Fortuna Căpleni – AS Ghenci
Arbitri: Bogdan Răzvan, Orha Dan, Estan Alex;
Observator: Halici Eugen;
Victoria Tiream – Stăruinţa Berveni
Arbitri: Kovacs Szabolcs, Kopriva Tamas, Kopriva Zsolt;
Observator: Dumitraş Gheorghe;
Recolta Sanislău – CSM Victoria Carei
Arbitri: Pop Emanuel, Nagy Szabolcs, Bonţidean Daniel;
Observator: Mândreanu Remus;
Real Andrid – Viitorul Lucăceni
Arbitri: Brigadă Sălaj;
Observator: Morar Nicolae;

Program Liga 5, Seria A, etapa 4:
Duminică, 22 septembrie:
Olimpia Căuaş – Gloria Moftinu Mare (ora 14:00)
Arbitri: Peter Alin, Peter Iulian, Dănuţ Mihuţ;
Observator: Silaghi Romeo;
Termala Dindeşti – Vulturii Santău (ora 14:00)
Arbitri: Petruţ Sebastian, Sician Gabriel, Batori Patrick;
Observator: Rozs Zoltan;
Dacia Supur – Olimpia Domăneşti (ora 17:00 – teren Domăneşti)
Arbitri: Petruţ Sebastian, Sician Gabriel, Batori Patrick;
Observator: Cseh Sandor
Kneho Urziceni – Platanul Marna (amânat

Program Liga 5, Seria B, etapa 4:
Sâmbătă, 21 septembrie:
AS CS Diferit – Ugocea Porumbeşti (ora 17:00 – teren Doba)
Arbitri: Mihai Marius, Sician Mihai, Denis Gherman;
Observator: Juhasz Tibor;
Duminică, 22 septembrie: 
Egri Sasok Agriş – Recolta Dorolț II (Dara) (ora 13:00)
Arbitri: Simon Elek, Bauer Adalbert, Bauer Iosif;
Observator: Racolţa Vasile;
Unirea Bercu – Prietenia Crucişor (ora 17:00)
Arbitri: Simon Elek, Bauer Adalbert, Bauer Iosif;
Observator: Lizac Paul;
Viitorul Viile Satu Mare – Codreana Homoroade (amânat)