Sâmbătă și duminică sunt programate meciurile etapei a patra din seriile A și B, respectiv etapa a cincea din Seria C a ligii a patra sătmărene. De asemenea se vor disputa jocurile etapei a treia din Liga 5.

Program Liga 4, Seria A (Zona Tur-Talna), etapa 4:
Sâmbătă, 14 septembrie:
AS Livada – Talna Oraşu Nou (ora 11:00 -sen./ora 13:00 – jun.)
Arbitri: Pop Lucian, Rad Bogdan, Miclăuş Răzvan;
Observator: Dumitraş Gheorghe;
Voinţa Lazuri – Energia Negreşti (ora 15:00 /17:00)
Arbitri: Peneghi Şerban, Ciceu Marian, Chiorean Raul;
Observator: Halici Eugen;
Victoria Apa – Speranța Halmeu
Arbitri: Simon Elek, Nagy Szabolcs, Sabo Andrei;
Observator: Ziman Cornel;
Duminică, 15 septembrie (ora 15:00 /17:00):
Dacia Medieşu Aurit – Sportul Botiz
Arbitri: Mihai Marius, Lukacs Levente, Trella Zoran;
Observator: Stoica Viorel;
Venus Dumbrava – Olimpia MCMXXI Satu Mare
Arbitri: Neichi Sergiu, Zsigrai Cătălin, Orha Dan;
Observator: Vigu Iosif;
Vointa Turț – Turul Micula
Arbitri: Bărbuş Stejerel, Bauer Iosif, Bauer Adalbert;
Observator: Pataki Zoltan;

Program Liga 4, Seria B (Zona Someş), etapa 4:
Sâmbătă, 14 septembrie (ora 15:00 /17:00):
FC Unirea 08 Tăşnad – Voinţa Doba
Arbitri: Chiorean Cristian, Matei Claudiu, Pop Emanuel;
Observator: Iuhas Ioan;
Duminică, 15 septembrie (ora 15:00 /17:00):
Voinţa Babţa – Luceafărul Decebal
Arbitri: Matei Claudiu, Nagy Szabolcs, Pop Emanuel;
Observator: Niță Gheorghe;
Ştiinţa Beltiug – Someşul Oar
Arbitri: Rad Bogdan, Toth Cristian, Miron Ciprian;
Observator: Dorca Marcel;
Crasna Moftinu Mic – Viitorul Vetiş
Arbitri: Bathory Ştefan, Sician Gabriel, Jennifer D. Damian;
Observator: Kegyes Tibot;
Cetate Ardud – Recolta Dorolţ (amânat)
Someşul Odoreu – Unirea Păuleşti (nu se dispută)

Program Liga 4, Seria C (Zona Crasna), etapa 5:
Sâmbătă, 14 septembrie (ora 15:00 /17:00):
CSM Victoria Carei – Victoria Tiream
Arbitri: Rebegea Ciprian, Pop Cristian, Batori Patrick;
Observator: Rozs Zoltan;
Duminică, 15 septembrie (ora 15:00 /17:00):
Viitorul Lucăceni – Recolta Sanislău
Arbitri: Kopriva Zsolt, Kopriva Tamas, Biro Eniko;
Observator: Morar Nicolae;
AS Căpleni – Frohlich Foieni
Arbitri: Dragoş Bogdan, Botos Roland, Reday Arpad;
Observator: Rus Gavril;
Schamagosch Ciumeşti – Unirea Pişcolt
Arbitri: Simon Elek, Denis Gherman, Şerban Ovidiu;
Observator: Turtureanu Ioan;
Stăruinţa Berveni – Fortuna Căpleni
Arbitri: Kovacs Szabolcs, Sălăgean Norbert, Maxi Cătălin;
Observator: Torok Zoltan;
AS Ghenci – Schwaben Kalmandi Cămin
Arbitri: Peneghi Şerban, Estan Alex, Bonţidean Daniel;
Observator: Cseh Sandor;
CSM Satu Mare – Real Andrid (amânat)

Program Liga 5, Seria A, etapa 3:
Sâmbătă, 14 septembrie (ora 17:00):
Vulturii Santău – Kneho Urziceni
Arbitri: Bathory Ştefan, Sician Mihai, Bonţidean Daniel;
Observator: Năstruț Liviu;
Duminică, 15 septembrie:
Olimpia Domăneşti – Termala Dindeşti (ora 14:30)
Arbitri: Chiorean Cristian, Ghencean Ionuţ, Raţ Sebastian jr.;
Observator: Neichi Ioan;
Platanul Marna – Olimpia Căuaş (ora 14:30)
Arbitri: Chiriloaia Ciprian, Ciocoi Marian, Miclăuş Răzvan;
Observator:  Mândreanu Remus;
Gloria Moftinu Mare – Dacia Supur (ora 17:00)
Arbitri: Chiorean George, Szakacs Zsolt, Peter Iulian;
Observator: Juhasz Tibor;

Program Liga 5, Seria B, etapa 3:
Sâmbătă, 14 septembrie (ora 17:00):
Codreana Homoroade – AS CS Diferit
Arbitri: Popescu Tudor, Batori Patrick, Estan Alex;
Observator: Racolța Vasile;
Duminică, 15 septembrie (ora 17:00):
Ugocea Porumbeşti – Unirea Bercu
Arbitri: Popescu Tudor, Sas Bogdan, Gherasim Alexandru;
Observator: Gherasim Alexandru
Prietenia Crucişor – Egri Sasok Agriş
Arbitri: Pop Lucian, Moisa Florin, Turoczi Sergiu;
Observator: Hriţiu Ciprian;
Recolta Dorolţ II (Dara) – Viitorul Viile Satu Mare
Arbitri: Chiorean Cristian, Ghencean Ionuţ, Raţ Sebastian jr.;
Observator: Lizac Paul;