Meciurile din fotbalul judeţean sătmărean au revenit în weekend-ul trecut, echipele din Seria C fiind primele care au jucat meciuri oficiale din acest an.

Au fost programate șase dintre cele șapte jocuri ale etapei a XV-a, a doua a returului, duelul dintre Frohlich Foieni și Schwaben Kalmandi Cămin, fiind amânat.

Rezultate Liga 4, Seria C – (Zona Crasna), etapa 15:

Sâmbătă, 29 februarie:

CSM Satu Mare 5 – 1 Fortuna Căpleni (2-0)

Marcatori: Gabriel Cădar (min. 1), Nyilvan Rareș (min. 25), Nyilvan Bogdan (min. 60), Svarczkopf Istvan (min. 80) / Gal Zoltan (min. 67), Badon Norbert (min. 90, autogol);

Arbitri: Bathory Ştefan, Lukacs Levente, Nagy Szabolcs;

Observator: Halici Eugen;

CSM Satu Mare: Marius Curileac – Călin Vădan, Angelo Șimon, Vlăduț Țoca, Flaviu Ionescu, Jakab Martin, Svarczkopf Istvan, Nyilvan Rareș, Nyilvan Bogdan, Portik Robert, Gabriel Cădar (cpt);

Rezerve: Daniel Oșan – Mircea Bordac, Marius Doros, Bogdan Faur, Dragos Patric, Patrik Horotan,  Vlad Negrean;

Antrenor: Zoltan Ritli;

Fortuna Căpleni: Ritli Raymond – Adrian Masca, Peter Vicsocsan, Szabo Robert, Marius Cadar (cpt.), Ardrian Lobos, Badon Norbert, Toth Norbert, Fleiss Zsolt, Gal Zoltan;

Rezerve: Nonn Daniel, Heveli Csaba, Uhar Ștefan, Becsei Lehel, Bela Szabolcs;

Antrenor: Vigh Ferencz;

CSM Victoria Carei 8 – 0 Stăruinţa Berveni (4-0)

Marcatori: Tilinger (3), Zbona (2), Mărneanu (2), Bakai Szabolcs;

Arbitri: Vidican Rareş, Corb Alexandru, Juhasz Tibor;

Observator: Morar Nicolae;

CSM Victoria Carei: Armos – Holczberger, Griszhaber, Orosz, Ghiarfas, Tilinger (căpitan), Bakai Balazs, Zbona, Mărneanu, Bakai Szabolcs, Mihaly;

Rezerve: Mitracica, Ghic, Nyeki, Kotter, Schuller, Mihale;

Antrenor: Marius Botan;

Stăruința Berveni: Botoș – Kereszi, Marincaș, Schwrczackopf, Sajo, Vakarcs, G.Bakai, Podină, Vekker, Bunna, Osvath;

Rezerve: Kiss, Chiș, Kendereș, Lang, Daroczi;

Antrenor: Kun Gabor;

Duminică, 1 martie:

Viitorul Lucăceni 2 -1 AS Ghenci (1-1)

Marcatori: Fett Marius (2)/ Liviu Oros; 

Arbitri: Kovacs Szabolcs, Sălăgean Norbert, Moisa Florin;

Observator: Năstruţ Liviu;

Viitorul Lucăceni: Heveli Szabolcs – Mark Malinetescu, Mirel Horgos, Flaviu Fechete, Balog Ferike, Fett Marius, Boldizsár Edmond, Imbuzan Cătălin, Alex Malinetescu, Claudiu Ciocotișan,Florin Roșu;

Rezerve: Dorin Junjan, Cătălin Todorca;

AS Ghenci: Lorincz Emeric – Balas Saza, Szilagi Jhonny, Balag Victor, Komaromi Krisztof, Heveli Cristian, Orosz Iuliu, Balog Peter, Murgui David, Kerezsi Geza, Szilaghi Casian;

Rezerve: Hudea Laszlo, Ștefan Sabău, Mircea. Antal, Hendre Jozsef; 

AS Căpleni 1 – 0 Victoria Tiream (0-0)

Marcator: Szabo Istvan;

Arbitri: Rebegea Ciprian Gelu, Bonţidean Daniel Tamas, Pop Emanuel;

Observator: Pataki Zoltan;

AS Căpleni: Vlad Boros – Lakatos Francisc, Vinkler Valter, Schrepler Bertold, Horvat Roland, Moca Erich, Obis Claudiu, Dana Iosif, Toth Istvan, Simon Antal, Fodor Tamas;

Rezerve: Florian Șipoș, Preg Lorand, Horvat Carol, Berki Otto, Schrepler Erhard, Viorel Cura, Silaghi Erno;

Antrenor: Nicolae Tar;

Victoria Tiream: Veibel Szilard – Keszenheimer Zsolt, Pataki Arpad, Fleisz Christofer, Hauler Tamas, Gecse Gergo, Gecse Aron, Silaghi Gabor, Mosdoczi Bence, Hohagyi Alex, Szabo Steven;

Rezerve: Illyes Daniel, Rotter Richard, Baumgartner Antal, Papp Attila;

Antrenor: Demko Norbert; 

Schamagosch Ciumeşti 1 – 2 Recolta Sanislău (0-1)

Marcatori: Czier Patrik/Norbert Rochian (2)

Arbitri: Simon Elek, Bogdan Răzvan, Denis Gherman;

Observator: Borz Ionel;

Unirea Pişcolt 0 – 0 Real Andrid

Arbitri: Pop Lucian, Maxi Cătălin, Chiorean George;

Observator: Torok Zoltan;

 

Frohlich Foieni – Schwaben Kalmandi Cămin (amânat)