Liga 3 | Unirea Tășnad învinge Odorheiu Secuiesc și revine pe locul șase

FC Unirea Tăşnad a câștigat sâmbătă meciul jucat în cadrul etapei a VIII-a a Seriei a III-a cu vecina de clasament, AFC Odorheiu Secuiesc, aceasta fiind prima victorie fără gol primit pentru jucătorii tășnădeni.

Prima repriză a meciului de azi a fost destul de anostă, fără prea multe ocazii de gol, însă jocul s-a animat în ultimele 20 minute ale meciului, Raul Silaghi deschizând scorul pentru tășnădenii cu o lovitură de cap, la vinclu, după o centrare perfectă venită de la Szekely, după care Ciul, Stanciu și Szekely au ratat șansa de a dubla avantajul Unirii. Cu cinci minute înainte de finalul meciului, Ciul centrează de pe partea dreaptă pentru Szekely, care șutează din prima, din fața porții și stabilește scorul final, 2-0 pentru Unirea Tășnad.
Etapa următoare, sâmbătă, 20 octombrie, Unirea Tășnad joacă în deplasare la lanterna roșie a seriei, CS Iernut.

Liga 3 | Seria 5 | Etapa 8 | FC Unirea Tăşnad 2 – 0 Odorheiu Secuiesc (0-0)
FC Unirea Tăşnad: Florin Gorbe – Vincze Levente, Mark Parnău, Marius Bălău (cpt.), Florin Palinceac, Denis Cubaş (Raul Silaghi, min. 61), Raul Stanciu, Angelo Cocian, Cosmin Anton (Mădălin Bolba, min. 88), Szekely Krisztian (Pavel Nemeş, min. 85), Vincze David (Adrian Ciul, min. 67);
Rezerve: Kereszi Casian – Adrian Oros;
Antrenori: Cristian Popa şi Ovidiu Suciu.
AFC Odorheiu Secuiesc: Cristian Tudose – Mihai Musea, Bogdan Mintaş, Robert Bolozan, Locotus Miklos, Gyorgydeak Apor, Tanko Eles, Peter Mozes (cpt.), Vekas Barna, Daniel Chifu, Csifo Istvan;
Rezerve: Nagy Barna, Cristian Cucuruzan, Balazsi Attila, Daniel Ungur, Cosmin Stăncuţu;
Antrenor: Alpar Meszaros.