Sâmbătă și duminică s-au disputat jocurile etapei a XIV-a din Seriile A și B, respectiv etapa a XVIII-a din Seria C a ligii a patra sătmărene, dar și primele jocuri din returul ligii a cincea.

Rezultate, Liga 4, Seria A (zona Tur-Talna), etapa 14:
Sâmbătă, 6 aprilie:
Energia Negreşti 5 – 0 Voinţa Lazuri (jun. 2-1)
Victoria Apa 4 – 0 Venus Dumbrava (jun. ???)
Duminică, 7 aprilie:
Turul Micula 3 – 0 AS Livada (jun. 3-1)
Sportul Botiz 3 – 1 Egri Sasok Agriş (jun. 7-0)
Talna Oraşu Nou 5 – 0 Someşul Odoreu (jun. 1-10)
Speranța Halmeu 2 – 3 Dacia Medieşu Aurit (jun. 6-2)

Clasament Liga 4, Seria A (zona Tur-Talna):
1. Energia Negreşti 39p
2. Talna Oraşu Nou 38p
3. Turul Micula 34p
4. Victoria Apa 24p
5. Speranța Halmeu 24p
6. Dacia Medieşu Aurit 17p
7. AS Livada 14p
8. Sportul Botiz 13p
9. Venus Dumbrava 13p
10. Voinţa Lazuri 11p
11. Someşul Odoreu 9p
12. Egri Sasok Agriş 4p

Rezultate, Liga 4, Seria B (Zona Someş), etapa 14:
Sâmbătă, 6 aprilie:
Ştiinţa Beltiug 4 – 0 Unirea Păuleşti (jun. 1-8)
Duminică, 7 aprilie:
Voinţa Babţa 3 – 1 Viitorul Vetiş (jun. 4-4)
AS CS Cetate 800 Ardud 4 – 0 Someşul Oar (jun. 4-3)
Crasna Moftinu Mic 5 – 0 Voinţa Doba (jun. 2-7)
Luceafărul Decebal 1 – 8 CSM Satu Mare (jun. 2-0)
Atletic Craidorolț 0 – 3 Recolta Dorolţ (masa verde)

Clasament Liga 4, Seria B (Zona Someş):
1. CSM Satu Mare 42p
2. Ştiinţa Beltiug 34p
3. Recolta Dorolţ 28p
4. Voinţa Babţa 28p
5. Crasna Moftinu Mic 26p
6. Luceafărul Decebal 21p
7. Unirea Păuleşti 18p
8. CS Someşul Oar 14p
9. AS CS Cetate 800 Ardud 10p
10. ACS Voinţa Doba 6p
11. Atletic Craidorolț 3p
12. Viitorul Vetiş 3p

Rezultate, Liga 4, Seria C (zona Crasna), etapa 18:
Duminică, 7 aprilie:
Schwaben Kalmandi Cămin 1 – 3 Fortuna Căpleni (jun. 2-4)
Unirea Pişcolt 3 – 0 Victoria Tiream (jun. 1-2)
Schamagosch Ciumeşti 2 – 0 Viitorul Lucăceni (jun. 7-2)
Real Andrid 2 – 2 Stăruinţa Berveni (jun. 2-6)
Recolta Sanislău 1 – 1 AS Ghenci (jun. 2-1)
AS Căpleni 3 – 0 Frohlich Foieni (jun. 6-2)
CSM Victoria Carei a stat.

Clasament Liga 4, Seria C (zona Crasna):
1. AS Căpleni 42p
2. Schamagosch Ciumeşti 42p
3. CSM Victoria Carei 37p
4. Fortuna Căpleni 34p
5. Frohlich Foieni 30p
6. Schwaben Kalmandi Cămin 25p
7. Real Andrid 22p
8. Unirea Pişcolt 21p
9. Recolta Sanislău 18p
10. Viitorul Lucaceni 11p
11. AS Ghenci 10p
12. Stăruinţa Berveni 10p
13. Victoria Tiream 6p

Rezultate, Liga 5, Seria A, etapa 10:
Duminică, 7 aprilie:
Dacia Supur 1 – 11 Olimpia Căuaş (0-6)
Kneho Urziceni 6 – 0 Speranța Bogdand (4-0)
Platanul Marna 0 – 7 Olimpia MCMXXI Satu Mare (0-4)
Gloria Moftinu Mare 2 – 0 Olimpia Domăneşti (1-0)
Termala Dindeşti 2 – 2 Vulturii Santău 2013 (2-1)

Clasament Liga 5, Seria A:
1. Olimpia MCMXXI Satu Mare 30p
2. Kneho Urziceni 23p
3. Gloria Moftinu Mare 21p
4. Olimpia Căuaş 18p
5. Vulturii Santău 13p
6. Platanul Marna 13p
7. Olimpia Domăneşti 9p
8. Termala Dindeşti 9p
9. Speranța Bogdand 7p
10. Dacia Supur 3p

Rezultate, Liga 5, Seria B, etapa 10:
Sâmbătă, 6 aprilie:
AS CS Cetate 800 Ardud 0 – 5 CSM Satu Mare (0-3)
Duminică, 7 aprilie:
Ugocea Porumbeşti 0 – 3 Vointa Turț (0-0)
ACS Turulung 0 – 5 Unirea Bercu (0-3)
Codreana Homoroade 2 – 1 Recolta Dorolț II-Dara (1-1)
Viitorul Viile Satu Mare – Prietenia Crucişor (amânat)

Clasament Liga 5, Seria B:
1. Voința Turț 27p
2. Prietenia Crucişor 21p
3. Ugocea Porumbeşti 18p
4. Unirea Bercu 15p
5. Codreana Homoroade 13p
6. Recolta Dorolț II -Dara 12p
7. CSM Satu Mare 11p
8. Viitorul Viile Satu Mare 10p
9. ACS Turulung 9p
10. AS CS Cetate 800 Ardud 4p