Sâmbătă și duminică s-au disputat jocurile etapei a XV-a din Seriile A și B, respectiv etapa a XIX-a din Seria C a ligii a patra sătmărene, dar și jocurile etapei a XI-a din cele două serii ale ligii a cincea.

Sâmbătă, în Seria A, Talna Oraşu Nou a obținut cea mai categorică victorie a etapei, 11-1 cu Agrișul, și a urcat pe primul loc în clasament până azi, când Energia Negrești a învins cu 2-0 la Livada (goluri Onisa Daniel (pen.) și Goja Flavius) și a redevenit liderurul seriei.

În Seria B s-au jucat doar două meciuri, sâmbătă, Cetate 800 Ardud s-a impus cu 3-2 în deplasare la Voința Doba, iar azi Crasna Moftinu Mic a câștigat cu 5 – 3 în fața celor de la Recolta Dorolţ, celelalte trei jocuri fiind amânate.

În Seria C, primele două clasate au fost învinse, sâmbătă, în derby-ul etapei, Victoria Carei s-a impus în fața liderul la zi din clasamentul seriei, AS Căpleni, scor 2-0, iar astăzi, Schamagosch Ciumeşti a pierdut, 2-3 pe terenul Stăruinţei Berveni.

Rezultate Liga 4, Seria A (zona Tur-Talna), etapa 15:
Sâmbătă, 13 aprilie:
Talna Oraşu Nou 11 – 1 Egri Sasok Agriş (jun. – )
Duminică, 14 aprilie:
Sportul Botiz 2 – 6 Venus Dumbrava (jun. 2-4)
Dacia Medieşu Aurit 2 – 1 Victoria Apa (jun. -)
AS Livada 0 – 2 Energia Negreşti (jun. 2-2)
Speranța Halmeu 5 – 0 Voinţa Lazuri (jun. 3-1)
Someşul Odoreu – Turul Micula (amânat)

Rezultate Liga 4, Seria B (Zona Someş), etapa 15:
Sâmbătă, 13 aprilie:
ACS Voinţa Doba 2 – 3 AS CS Cetate 800 Ardud (jun. 2-1)
Duminică, 14 aprilie:
Crasna Moftinu Mic 5 – 3 Recolta Dorolţ (jun. -)
Atletic Craidorolț 0 – 3 Unirea Păuleşti (masa verde)
Viitorul Vetiş – Ştiinţa Beltiug (amânat)
Someşul Oar – Luceafărul Decebal (amânat)
Voinţa Babţa – CSM Satu Mare (amânat)

Rezultate Liga 4, Seria C (zona Crasna), etapa 19:
Sâmbătă, 13 aprilie:
CSM Victoria Carei 2 – 0 AS Căpleni (jun. 0-1)
Duminică, 14 aprilie:
Fortuna Căpleni 2 – 1 Recolta Sanislău (jun. 5-0)
Schwaben Kalmandi Cămin 2 – 3 Real Andrid (jun. 3-3)
Unirea Pişcolt 6 – 1 Viitorul Lucăceni (jun. 8-0)
AS Ghenci 5 – 1 Victoria Tiream (jun. 5-0)
Stăruinţa Berveni 3 – 2 Schamagosch Ciumeşti (jun. 2-2)
Frohlich Foieni stă.

Sâmbătă și duminică s-au disputat meciurile etapei a XI-a din cele două serii ale ligii a cincea sătmărene.
Sâmbătă, în sigurul joc al zilei din Seria A, Termala Dindeşti s-a impus cu 4-1 pe terenul celor de la Domăneşti, iar duminică Olimpia a făcut scorul etapei, 8-1 cu Gloria Moftinu Mare.
În seria B, Prietenia Crucişor, Voința Turț și Unirea Bercu s-au impus în meciurile de pe teren propriu, iar Cetate 800 Ardud a obținut singura victorie în deplasare, 1-0 pe terenul celor de la Recolta Dorolț II (Dara).

Rezultate Liga 5, Seria A, etapa 11:
Sâmbătă, 13 aprilie:
Olimpia Domăneşti 1 – 4 Termala Dindeşti (1-2)
Duminică, 14 aprilie:
Olimpia MCMXXI Satu Mare 8 – 1 Gloria Moftinu Mare (4-0)
Olimpia Căuaş 1 – 1 Kneho Urziceni
Speranța Bogdand 4 – 2 Platanul Marna (2-2)
Vulturii Santău 2013 – Dacia Supur (amânat)

Rezultate Liga 5, Seria B, etapa 11:
Duminică, 14 aprilie:
Prietenia Crucişor 4 – 1 Ugocea Porumbeşti (3-0)
Voința Turț 5 – 1 ACS Turulung (2-0)
Unirea Bercu 2 – 1 Codreana Homoroade (1-1)
Recolta Dorolț II (Dara) 0 – 1 AS CS Cetate 800 Ardud (0-0)
CSM Satu Mare – Viitorul Viile Satu Mare (amânat)