Vineri și sâmbătă s-au disputat jocurile etapei a XVI-a din Seriile A și B, respectiv etapa a XX-a din Seria C a ligii a patra sătmărene, dar și jocurile etapei a XII-a din cele două serii ale ligii a cincea.

Vineri după-amiază, în primul joc al etapei a XVI-a din Seria A a ligii a patra, Talna Orașu Nou a încheiat la egalitate în deplasare la Dumbrava, iar sâmbătă, Energia Negrești a câștigat pe terenul celor de la Micula și s-a distanțat la trei puncte în fruntea seriei.

Vineri, în primul meci din cadrul etapei a XVI-a din Seria B a ligii a patra sătmărene, Recolta Dorolț a obținut o victorie categorică, 6-0 în fața vecinei de clasament, Voința Babța, iar sâmbătă, echipa pregătită de Zoli Ritli a obținut cea mai categorică victorie din acest sezon, 14-0 cu Someșul Oar, golgheterul, Gabi Cădar, marcând nouă goluri.

Sâmbătă după-amiază s-au disputat toate meciurile etapei a XX-a din Seria C, etapă în care primele trei clasate ale seriei au câștigat fără probleme, astfel că nu sunt modificări în fruntea clasamentului. AS Căpleni, liderul clasamentului, s-a impus cu 6-0 în deplasare la Viitorul Lucăceni, Schamagosch Ciumeşti a învins cu 3-1 șvabii din Cămin, iar CSM Victoria Carei s-a impus, 3-0, la AS Ghenci.

Rezultate Liga 4, Seria A (zona Tur-Talna), etapa 16:
Vineri, 19 aprilie:
Venus Dumbrava 3 – 3 Talna Oraşu Nou (0-0)
Sâmbătă, 20 aprilie:
Turul Micula 0 – 3 Energia Negreşti (0-0)
Someşul Odoreu 0 – 3 Victoria Apa
Voinţa Lazuri 1 – 2 AS Livada
Dacia Medieşu Aurit 4 – 1 Sportul Botiz
Egri Sasok Agriş – Speranța Halmeu (amânat)
Rezultate Liga 4, Seria B (Zona Someş), etapa 16:
Vineri, 19 aprilie:
Recolta Dorolţ 6 – 0 Voinţa Babţa (3-0)
Sâmbătă, 20 aprilie:
Unirea Păuleşti 0 – 5 Crasna Moftinu Mic (0-3)
Voinţa Doba 1 – 4 Ştiinţa Beltiug (1-1)
CSM Satu Mare 14 – 0 Someşul Oar (5-0)
AS CS Cetate 800 Ardud 3 – 4 Luceafărul Decebal (1-1)
Viitorul Vetiş 3 – 0 Atletic Craidorolț (masa verde)
Rezultate Liga 4, Seria C (zona Crasna), etapa 20:
Sâmbătă, 20 aprilie:
Recolta Sanislău 7 – 5 Real Andrid (6-1)
Schamagosch Ciumeşti 3 – 1 Schwaben Kalmandi Cămin (2-0)
Stăruinţa Berveni 5 – 0 Unirea Pişcolt (2-0)
Victoria Tiream 0 – 1 Frohlich Foieni (0-0)
AS Ghenci 0 – 3 CSM Victoria Carei (0-2)
Viitorul Lucăceni 0 – 6 AS Căpleni (0-3)
Fortuna Căpleni stă.
Rezultate Liga 5, Seria A, etapa 12:
Sâmbătă, 20 aprilie:
Platanul Marna 1 – 8 Olimpia Căuaş (1-3)
Gloria Moftinu Mare 3 – 0 Speranța Bogdand (neprezentare oaspeți)
Termala Dindeşti 0 – 2 Olimpia MCMXXI Satu Mare (0-2)
Vulturii Santău 7 – 4 Olimpia Domăneşti (4-0)
Dacia Supur – Kneho Urziceni (amânat)
Rezultate Liga 5, Seria B, etapa 12:
Sâmbătă, 20 aprilie:
ACS Turulung 2 – 2 Prietenia Crucişor
Recolta Dorolț II (Dara) 1 – 6 Unirea Bercu (0-3)
Duminică, 21 aprilie:
Codreana Homoroade 2 – 2 Voința Turț (0-0)
AS CS Cetate 800 Ardud – Viitorul Viile Satu Mare (amânat)
Ugocea Porumbeşti – CSM Satu Mare (amânat)