Sâmbătă și duminică s-au disputat meciurile etapei a doua din liga a patra sătmăreană și prima etapă din liga a cincea.

În Liga 4 am avut o etapă în care s-au marcat multe goluri, iar oaspeții au câștigat majoritatea meciurilor din Seria A, toate în Seria B, iar în Seria C, Recolta Sanislău a fost singura echipă care și-a câștigat meciul de pe teren propriu, 3 – 0 cu Schamagosch Ciumeşti. Jocul dintre AS Ghenci și Viitorul Lucăceni a fost întrerupt după o oră de joc, la scorul de 2-1 pentru gazde.

Rezultate Liga 4, Seria A (zona Tur-Talna), etapa 2:
Sâmbătă, 31 august:
Energia Negreşti 0 – 2 Olimpia MCMXXI Satu Mare (0-0)
Duminică, 1 septembrie:
Speranţa Halmeu 1 – 0 Voinţa Turţ
Venus Dumbrava 1 – 4 Turul Micula (0-2)
Sportul Botiz 1 – 9 Talna Oraşu Nou (0-5)
AS Livada 1 – 3 Victoria Apa (1-2)
Voinţa Lazuri 0 – 3 Dacia Medieşu Aurit (0-1)

Rezultate Liga 4, Seria B, (zona Someş), etapa 2:
Sâmbătă, 31 august:
ACS Voinţa Doba 1 – 3 Unirea Păuleşti (1-2)
Someşul Oar 1 – 7 Crasna Moftinu Mic (0-4)
Duminică, 1 septembrie:
Voinţa Babţa 1 – 5 FC Unirea Tăşnad (0-0)
Luceafărul Decebal 2 – 4 Recolta Dorolţ (0-2)
CS Cetate Ardud 800 – Viitorul Vetiş (amânat)
Someşul Odoreu – Ştiinţa Beltiug (amânat)

Rezultate Liga 4, Seria C (zona Crasna), etapa 2:
Duminică, 1 septembrie:
Schwaben Kalmandi Cămin 2 – 4 Frohlich Foieni (2-0)
Stăruinţa Berveni 1 – 3 CSM Victoria Carei (1-2)
AS Ghenci 2 – 1 Viitorul Lucăceni (0-1, meci întrerupt în minutul 62)
Victoria Tiream 0 – 2 AS Căpleni (0-0)
Recolta Sanislău 3 – 0 Schamagosch Ciumeşti (1-0)
Real Andrid 1 – 3 Unirea Pişcolt (0-1)
Fortuna Căpleni – CSM Satu Mare (amânat)

Sezonul 2019/2020 al ligii a cincea sătmărene a început sâmbătă cu victoria la scor obținută de Olimpia Căuaş, 9-2 cu Dacia Supur. Duminică, tot în Seria A, Vulturii Santău s-au impus pe terenul celor de la Gloria Moftinu Mare, scor 6-1, iar Termala Dindeşti a câștigat în deplasare la Platanul Marna.

Singurul meci disputat în Seria B a adus și o premieră în liga a cincea sătmăreană, brigada de arbitrii fiind alcătuită din trei domnișoare divizionare, care s-au descurcat foarte bine la primul joc din județ. De altfel, sâmbătă, cele trei au arbitrat și duelul din Liga I Feminin dintre AS Independența Baia Mare 1 – 4 ACS Fortuna Becicherecu Mic (1-2).

Program Liga 5, Seria A, etapa 1: 
Sâmbătă, 31 august:
Olimpia Căuaş 9 – 2 Dacia Supur (5-1)
Duminică, 1 septembrie:
Platanul Marna 0 – 3 Termala Dindeşti (0-0)
Gloria Moftinu Mare 1 – 6 Vulturii Santău (1-2)
Olimpia Domăneşti – Kneho Urziceni (amânat)

Program Liga 5, Seria B, etapa 1: 
Duminică, 1 septembrie:
Recolta Dorolț II (Dara) 3 – 0 Unirea Bercu (2-0)
Ugocea Porumbeşti – Egri Sasok Agriş (amânat)
Codreana Homoroade – Prietenia Crucişor (amânat)
Viitorul Viile SM a stat.