Fotbal județean | Rezultatele înregistrate în Liga 4 (etapa 6) și Liga 5 (etapa 5)

Sâmbătă și duminică s-au disputat meciurile programate în etapa a VI-a din cele trei serii ale ligii a IV-a și jocurile etapei a V-a din cele două serii ale Ligii a V-a. Rezultatele înregistrate în cele două ligi ale fotbalului județean sătmărean:

Rezultate Liga 4, Seria A (zona Tur-Talna), etapa 6:
Duminică, 7 octombrie:
Someşul Odoreu 4 – 2 Sportul Botiz (juniori 0-5)
Turul Micula 2 – 1 Victoria Apa (juniori – amânat)
Dacia Medieşu Aurit 1 – 5 Energia Negreşti (juniori 0-9)
Venus Dumbrava 2 – 5 Speranța Halmeu (juniori 3-0)
Voinţa Lazuri 0 – 3 Talna Oraşu Nou (juniori – amânat)
Egri Sasok Agriş 0 – 4 AS Livada (juniori 1-6)

Rezultate Liga 4, Seria B (Zona Someş), etapa 6:
Sâmbătă, 6 octombrie:
CSM Satu Mare 4 – 0 Crasna Moftinu Mic (juniori – amânat)
Unirea Păuleşti 7 – 4 Voinţa Babţa (juniori 6-0)
ACS Voinţa Doba – Atletic Craidorolț (amânat)
AS CS Cetate 800 Ardud – Ştiinţa Beltiug (amânat)
Viitorul Vetiş – Luceafărul Decebal (amânat)
Recolta Dorolţ – CS Someşul Oar (amânat)

Rezultate Liga 4, Seria C (zona Crasna), etapa 6:
Duminică, 7 octombrie:
Viitorul Lucăceni 1 – 3 Unirea Pişcolt (juniori 1-1)
Recolta Sanislău 2 – 1 Fortuna Căpleni (juniori 6-2)
Real Andrid 0 – 2 Schwaben Kalmandi Cămin (juniori 2-1)
Victoria Tiream 2 – 1 AS Ghenci (juniori 0-0)
AS Căpleni 2 – 1 CSM Victoria Carei (juniori 6-1)
Schamagosch Ciumeşti 3 – 1 Stăruinţa Berveni (juniori 3-6)
Frohlich Foieni a stat.

Rezultate Liga 5, Seria A, etapa 5:
Sâmbătă, 6 octombrie:
Olimpia MCMXXI Satu Mare 7 – 0 Olimpia Domăneşti (4-0)
Duminică, 7 octombrie:
Platanul Marna 0 – 2 Dacia Supur (0-0)
Kneho Urziceni 2 – 0 Gloria Moftinu Mare (1-0)
Olimpia Căuaş 2 – 1 AS Termala Dindeşti (1-0)
Speranţa Bogdand 3 – 2 Vulturii Santău (2-1)

Rezultate Liga 5, Seria A, etapa 5:
Duminică, 7 octombrie:
CSM Satu Mare II 2 – 1 Codreana Homoroade (0-0)
AS CS Cetate Ardud 800 II 1 – 2 Ugocea Porumbeşti (1-2)
Viitorul Viile Satu Mare 4 – 1 ACS Turulung
Prietenia Crucişor 3 – 0 Recolta Dorolţ II
AS Voinţa Turţ 6 – 2 Unirea Bercu (6-0)