Sâmbătă și duminică s-au disputat meciurile etapei a șasea din seriile A și B, respectiv etapa a șaptea din Seria C a ligii a patra sătmărene și meciurile etapei a cincea din cele două serii ale ligii a cincea.

Rezultate Liga 4, Seria A (Zona Tur-Talna), etapa 6:
Sâmbătă, 28 septembrie:
Victoria Apa 3 – 0 Voinţa Lazuri (juniori 0-3)
Duminică, 29 septembrie:
Olimpia MCMXXI Satu Mare 4 – 2 Dacia Medieşu Aurit (juniori 2-5)
Turul Micula 1 – 4 Talna Oraşu Nou (juniori: nu s-a disputat)
Sportul Botiz 2 – 1 Venus Dumbrava (juniori 2-1)
Vointa Turț 3 – 3 Energia Negreşti (juniori 0-1)
AS Livada 2 – 5 Speranța Halmeu (juniori 2-0)

Rezultate Liga 4, Seria B (Zona Somes), etapa 6:
Sâmbătă, 28 septembrie:
Ştiinţa Beltiug 5 – 2 Voinţa Babţa (juniori 4-1)
Viitorul Vetiş 2 – 3 Unirea Păuleşti (juniori 0-5)
Voinţa Doba 2 – 1 Cetate Ardud 800 (amânat)
Duminică, 29 septembrie:
Recolta Dorolţ 3 – 2 FC Unirea Tăşnad (juniori 11-0)
Crasna Moftinu Mic 2 – 1 Luceafărul Decebal (juniori 0-5)
Someşul Odoreu – Someşul Oar (nu s-a disputat)

Rezultate Liga 4, Seria C (Zona Crasna), etapa 7:
Sâmbătă, 28 septembrie:
CSM Victoria Carei 5 – 0 Real Andrid (juniori: 3-0, neprezentare Andrid)
Duminică, 29 septembrie:
Viitorul Lucăceni 5 – 1 Frohlich Foieni (juniori 4-2)
AS Căpleni 6 – 0 Schamagosch Ciumeşti (juniori 4-3)
CSM Satu Mare 7 – 0 Unirea Pişcolt (amânat)
Schwaben Kalmandi Cămin 0 – 2 Fortuna Căpleni (juniori 0-5)
Stăruinţa Berveni 4 – 2 Recolta Sanislău (juniori 1-15)
AS Ghenci 2 – 4 Victoria Tiream (juniori 1-0)

Rezultate Liga 5:
În Seria A, liderul seriei, Termala Dindești a învins cu 4-1 Kenho Urziceni și rămâne neînvinsă în acest început de sezon, Vulturii Santău va câștiga la masa verde duelul cu Dacia Supur, iar duelul dintre Domănești și Căuaș s-a încheiat la egalitate, 2-2.
În Seria B, oaspeții au obținut un sigur rezultate de egalitate, Egri Sasok Agriş 1-1 la Unirea Bercu, iar celelalte meciuri au fost câștigate de gazde. Ugocea Porumbeşti a obținut cel mai categoric succes al etapei, 11-0 cu Viile Satu Mare, Prietenia Crucişor a învins cu 7 – 1 AS CS Diferit, iar Codreana Homoroade s-a impus cu 4 – 0 în fața celor de la Recolta Dorolț II.

Rezultate Liga 5, Seria A, etapa 5:
Duminică, 29 septembrie:
Vulturii Santău 3 – 0 Dacia Supur (neprezentare Supur)
Olimpia Domăneşti 2 – 2 Olimpia Căuaş (0-1)
Gloria Moftinu Mare 2 – 0 Platanul Marna (1-0)
Termala Dindeşti 4 – 1 Kneho Urziceni (2-0)

Rezultate Liga 5, Seria B, etapa 5:
Sâmbătă, 28 septembrie:
Prietenia Crucişor 7 – 1 AS CS Diferit (4-1)
Duminică, 29 septembrie:
Codreana Homoroade 4 – 0 Recolta Dorolț II (Dara) (1-0)
Ugocea Porumbeşti 11 – 0 Viitorul Viile Satu Mare (5-0)
Unirea Bercu 1 – 1 Egri Sasok Agriş (0-0)