Sâmbătă și duminică s-au jucat meciurile etapei a XI-a din seriile A și B, respectiv etapa a XII-a din Seria C a ligii a patra sătmărene. De asemenea s-au disputat și meciurile etapei a zecea din liga a cincea.

Iubitorii fotbalului județean sătmărean au avut parte de un weekend plin de meciuri cu miză, în fiecare dintre cele trei serii ale ligii a patra s-au întâlnit în duel direct primele echipe din clasamentul seriilor.

Astfel, în Seria A, pe terenul din Orașu Nou, Talna a învins cu scorul de 3-2 Olimpia MCMXXI Satu Mare, iar la Negrești, Energia a câștigat meciul cu Turul Micula, scor 6-1. În Seria B, liderul clasamentului, Recolta Dorolț s-a impus în deplasare la ocupanta locului 3, Unirea Păulești, iar în Seria C duleul CSM-urilor, de pe Stadionul Olimpia din Satu Mare s-a încheiat la egalitate, 1-1.

Rezultate Liga 4, Seria A (Zona Tur-Talna), etapa 11:
Sâmbătă, 2 noiembrie:
Victoria Apa 3 – 0 Venus Dumbrava (neprezentare Dumbrava)
Voinţa Lazuri 1 – 4 Speranţa Halmeu (1-1)
Duminică, 3 noiembrie:
Energia Negreşti 6 – 1 Turul Micula
Talna Oraşu Nou 3 – 2 Olimpia MCMXXI Satu Mare (1-0)
Voinţa Turţ 4 – 1 Sportul Botiz
AS Livada 1 – 3 Dacia Medieşu Aurit (1-0)

Rezultate Liga 4, Seria B (Zona Someş), etapa 11:
Sâmbătă, 2 noiembrie:
Crasna Moftinu Mic 3 – 0 Voinţa Doba (1-0)
Ştiinţa Beltiug 3 – 3 Cetate Ardud 800 (3-2)
Duminică, 3 noiembrie:
Unirea Păuleşti 1 – 4 Recolta Dorolţ (1-2)
Voinţa Babţa 2 – 1 Someşul Oar (1-0)
Luceafărul Decebal 3 – 1 Viitorul Vetiş (1-0)
FC Unirea Tăşnad a stat.

Rezultate Liga 4, Seria C (Zona Crasna), etapa 12:
Sâmbătă, 2 noiembrie: 
CSM Satu Mare 1 – 1 CSM Victoria Carei (1-0)
Duminică, 3 noiembrie:
Unirea Pişcolt 1 – 4 Fortuna Căpleni
Viitorul Lucăceni 1 – 3 Schwaben Kalmandi Cămin (1-1)
AS Căpleni 5 – 1 Stăruinţa Berveni (1-1)
Schamagosch Ciumeşti 4 – 2 AS Ghenci (3-2)
Frohlich Foieni 1 – 1 Victoria Tiream (1-1)
Real Andrid 2 – 1 Recolta Sanislău (1-1)

Rezultate Liga 5, Seria A, etapa 10:
Duminică, 3 noiembrie:
Olimpia Căuaş 2 – 2 Platanul Marna (1-2)
Kneho Urziceni 0 – 0 Vulturii Santău
Termala Dindeşti 2 – 1 Olimpia Domăneşti
Dacia Supur – Gloria Moftinu Mare (amânat)
Rezultate Liga 5, Seria B, etapa 10:

Duminică, 3 noiembrie:
Egri Sasok Agriş 1 – 2 Prietenia Crucişor (1-0)
Viitorul Viile Satu Mare 0 – 2 Recolta Dorolț II (Dara) (0-1)
AS CS Diferit – Codreana Homoroade (amânat)
Unirea Bercu – Ugocea Porumbeşti (amânat)