Sâmbătă și duminică sunt programate primele meciuri ale returului din Liga 4, seriile A și B (etapa 12), jocurile etapei 16 din Seria C și un meci din 16-imile Cupei României – faza județeană.

Din păcate, startul returului a luat din nou prin surprindere cateva echipe din Seria B a ligii a patra, deși echipele din Seria C au jucat deja trei etape în acest an…

Program Liga 4, Seria A (zona Tur-Talna), etapa 12:
Duminică, 24 martie (ora 13:00 și 15:00):
Turul Micula – Egri Sasok Agriş
Arbitri: Pop Lucian, Kopriva Tamas, Moisa Florin;
Observator: Stoica Viorel;
Dacia Medieşu Aurit – Voinţa Lazuri
Arbitri: Simon Elek, Bauer Iosif, Bauer Adalbert;
Observator: Turtureanu Ioan;
Someşul Odoreu – Venus Dumbrava
Arbitri: Bărbuş Stejerel, Estan Alex, Ghencean Ionuţ;
Observator: Halici Eugen;
Sportul Botiz – Victoria Apa(meciul de juniori se joacă miercuri, 27.03.2019))
Arbitri: Berei Roland, Batori Patrick, Sas Bogdan;
Observator: Iuhas Ioan;
Speranța Halmeu – Energia Negreşti
Arbitri: Birgadă Maramureș;
Observator: Dumitraş Gheorghe;
Talna Oraşu Nou – AS Livada (ora 14:00 și16:00)
Arbitri: Matei Claudiu, Denis Gherman, Bilţ Ionuţ;
Observator: Rus Gavril;

Program Liga 4, Seria B (Zona Someş), etapa 12:
Duminică, 24 martie (ora 13:00 și 15:00):
AS CS Cetate 800 Ardud – Recolta Dorolţ (teren Dorolț)
Arbitri: Peter Alin, Juhasz Tibor, Ardelean Vlad;
Observator: Morar Nicolae;
Viitorul Vetiş – CSM Satu Mare
Arbitri: Bathory Ştefan, Lukacs Levente, Nagy Szabolcs;
Observator: Borz Ionel;
ACS Voinţa Doba – Unirea Păuleşti (amânat)
Voinţa Babţa – Luceafărul Decebal (amânat)
Crasna Moftinu Mic – Someşul Oar (amânat)
Atletic Craidorolț – Ştiinţa Beltiug(nu se dispută)

Program Liga 4, Seria C (zona Crasna), etapa 16:
Sâmbătă, 23 martie (ora 13:00 și 15:00):
CSM Victoria Carei – Schamagosch Ciumeşti
Arbitri: Kovacs Szabolcs, Kopriva Zsolt, Rad Bogdan;
Observator:  Kegyes Tibor;
Duminică, 24 martie (ora 13:00 și 15:00):
Unirea Pişcolt – Real Andrid
Arbitri: Raţ Sebastian, Popescu Tudor, Zsigrai Cătălin;
Observator: Torok Zoltan;
Stăruinţa Berveni – Viitorul Lucăceni
Arbitri: Omuţ Marius, Pop Adina, Corb Alexandru;
Observator: Petz Istvan;
Fortuna Căpleni – Frohlich Foieni
Arbitri: Chiorean Cristian, Şerban Ovidiu, Hepcal Daniel;
Observator: Vigu Iosif;
Victoria Tiream – Recolta Sanislău
Arbitri: Rebegea Ciprian, Bonţindean Daniel, Raţ Sebastian Jr.;
Observator: Ziman Cornel;
AS Ghenci – Schwaben Kalmandi Cămin
Arbitri: Chiorean George, Sălăgean Norbert, Botoş Roland;
Observator: Rozs Zoltan;
AS Căpleni stă.

Cupa României (sâmbătă, 23 martie, ora 15:00):
Olimpia MCMXXI Satu Mare – ACS Voinţa Doba
Arbitri: Rebegea Ciprian, Matei Claudiu, Bumbuc Marius;
Observator: Cseh Alexandru;