Miercuri după-amiază s-au disputat primele cinci meciuri din primul tur al Cupei României – faza județeană. Inițial au fost programate șase jocuri, însă duelul dintre Olimpia Căuaş și Victoria Tiream a fost amânat de pe o zi pe alta…

Vulturii Santău au oferit scorul zilei, 13-1 cu Real Andrid, CS Diferit s-au calificat în turul următor după o repriză secundă foarte bună, Cetate Ardud a câștigat la scor de tenis, 6-2 cu Viile Satu Mare, Ştiinţa Beltiug a învins cu 5 – 4 Dacia Supur, iar Turul Micula a trecut la loviturile de departajare de Unirea Bercu.

Joi, 17 octombrie, sunt programate alte șase meciuri, iar miercurea viitoare se vor disputa ultimele patru jocuri din turul I al fazei județene.

În această fază a competiţiei, în caz de egalitate la finalul celor 90 minute, se trece direct la executarea loviturilor de departajare.

Rezultate Cupa României – faza județeană, turul I:
Miercuri, 16 octombrie:
Vulturii Santău 13 – 1 Real Andrid (7-1)
CS Diferit 3 – 1 Sportul Botiz (0-1)
Viile Satu Mare 2 – 6 Cetate Ardud
Ştiinţa Beltiug 5 – 4 Dacia Supur (4-2)
Unirea Bercu 3 – 3 Turul Micula (1-2, 8-9 după loviturile de departajare)
Olimpia Căuaş – Victoria Tiream (amânat)

Program Cupa României – faza județeană, turul I:
Joi, 17 octombrie (16:00):
Egri Sasok Agriş – Voinţa Turţ (teren Turţ)
Observator: Mândreanu Remus;
Kneho Urziceni – Stăruinţa Berveni (teren Berveni)

Miercuri, 23 octombrie:
Unirea Porumbeşti – Speranţa Halmeu (teren Halmeu)
Codreana Homoroade – Voinţa Doba
Prietenia Crucişor – Someşul Oar
Olimpia Domăneşti – Viitorul Lucăceni

Articolul precedentCondamnat la închisoare pentru ultraj, prins și încarcerat în Penitenciar
Articolul următorBaschet | Înfrângere drastică suferită de CSM Satu Mare în primul meci din Liga Europei Centrale